کد خبر: ۱۳۴۲۵۳
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۷
رییس دستگاه دیپلماسی کشورمان تاکید کرد: اجازه نخواهیم داد تا رویکردهای تنش‌آفرینی عربستان سعودی، تاثیر منفی برای حل بحران سوریه بگذارد.
رییس دستگاه دیپلماسی کشورمان تاکید کرد: اجازه نخواهیم داد تا رویکردهای تنش‌آفرینی عربستان سعودی، تاثیر منفی برای حل بحران سوریه بگذارد.

به گزارش اعتدال، محمدجواد ظریف با تشریح آخرین تحولات جمهوری اسلامی ایران و عربستان اظهار کرد: آن چه در صحنه تحولات منطقه‌یی می‌بینیم رویکرد تشنج آفرین عربستان است و عربستان سعودی با اقدامات تنش‌آمیز خود درصدد تاثیرگذاری منفی بر بحران سوریه است. آن‌ها با حمله به سفارت جمهوری اسلامی ایران در صنعا و مجروح کردن کارمند سفارت رویکردهای منفی خود را پنهان می‌کنند در حالی که جمهوری اسلامی ایران در قبال ضرورت حفاظت از سفارت‌خانه‌ها مسوولانه عمل می‌کند.

وزیر امور خارجه کشورمان با تشریح مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال حل بحران سوریه اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران در قبال بحران‌ها همواره مسوولانه و سازنده عمل کرده است.

او افزود: ما اجازه نخواهیم داد تا رویکردهای تنش‌آفرینی سعودی، تاثیر منفی برای حل بحران سوریه بگذارد و مشکلات مردم سوریه و یمن و اروپا که از طریق مهاجرت مردم مظلوم سوریه درآن‌جا فزونی یافته تشدید شود.

دی میستورا، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه نیز گزارشی از آخرین تلاش‌های خود برای تحقق و اجرای نتایج نشست وین و تعیین فهرست معارضان برای مذاکرات با دولت سوریه ارائه کرد.

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل با تشریح مکانیزم‌ها و نتایج توافقات اولیه اظهار کرد: برای نیل به رسیدن فهرست‌های واحد از بین گروه‌های مختلف معارضین با توجه به تنوع طیف‌های اجتماعی و سیاسی در عرصه سیاسی، قومی، مذهبی، جامعه مدنی، استان‌ها تلاش‌های متعددی در دستور کار است و نقش ایران را در حل بحران سوریه ما همواره سازنده ارزیابی می‌کنیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری