کد خبر: ۱۳۳۶۶۶
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۷
وزیر اطلاعات در پیامی شهادت آیت الله نمر باقر النمر از علمای برجسته شیعی عربستان را تسلیت گفت
وزیر اطلاعات در پیامی شهادت آیت الله نمر باقر النمر از علمای برجسته شیعی عربستان را تسلیت گفت و تاکید کرد: نظام آل سعود با اتخاذ سیاست های رعب آفرین و انسان ستیز، نه تنها به راهبرد توسعه امنیت دست نمی یابد بلکه چشم انداز بقای خود را به نقطه فروپاشی می رساند.

به گزارش اعتدال به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت اطلاعات، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی در این پیام تسلیت افزود: بدون تردید، دفاع از ارزش های جهان شمول عدالت و حقوق انسانی که شیخ شهید، جان خویش را بر سر آن نهاد، مسیر آزادی خواهان و ملل حق طلب را همچنان نور افشان خواهد کرد و وجود معنوی او را در افق نیل به حقیقت، جاودانه می کند.

وی در این پیام تسلیت خاطرنشان کرد: پایمردی حیرت ساز و شهادت جانگداز آیت الله شیخ نمر باقر النمر گستره هویت و دامنه مسلک راستینش را در سپهری فراخ تر از قلمرو سکونت گاه، درافق اعصار خواهد گستراند و به او زیستگاهی جهانی خواهد بخشید.

وزیر اطلاعات در این پیام تسلیت یادآور شد: خون این شیخ آزاده اکسیر حرکتی است که قدرت دژخیم را برای به سکون و سکوت واداشتن آن به پرداخت هزینه های سنگین وادار خواهد ساخت.

وزارت کشور عربستان صبح شنبه از اعدام شیخ نمر باقر النمر روحانی برجسته عربستان به همراه 46 تن دیگر خبر داد که به دنبال آن موجی از خشم و نارضایتی سراسر منطقه و جهان را فراگرفت.
نمر باقر النمر در سال 1959 در شهر عوامیه استان قطیف عربستان چشم به جهان گشود؛ وی یک مجتهد شیعه تحصیل کرده در سوریه و حوزه علمیه قم و فعال حقوق بشر عربستانی بود که در پی اعتراضات شیعیان این کشور در سال 2012 بازداشت شد و در روز چهارشنبه 15 اکتبر 2014 دادگاه جنایی رژیم سعودی به دلیل واهی اقدام علیه امنیت ملی و محاربه به اعدام با شمشیر و به صلیب کشیده شدن در انظار عمومی محکوم و در 2 ژانویه 2016 (شنبه) اعدام شد.
اعدام وی با موج گسترده ای از محکومیت و تنفر در سطح منطقه و سازمان های مستقل بین المللی همراه شده است.
روز شنبه 25 اکتبر 2015 دادگاه عالی عربستان و محمد بن نایف ولیعهد سعودی حکم اعدام سریع و بدون هشدار قبلی شیخ نمر را صادر کردند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری