کد خبر: ۱۳۲۱۶۱
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۹
کشورهای عضو پیمان ناتو تصمیم دارند که با ارسال هواپیما و کشتی های جنگی از ترکیه پشتیبانی کنند.
کشورهای عضو پیمان ناتو تصمیم دارند که با ارسال هواپیما و کشتی های جنگی از ترکیه پشتیبانی کنند. "ینس اشتولتنبرگ” دبیرکل ناتو در بروکسل گفت که اقلام متنوع نظامی از جمله هواپیماهای آواکس، جنگنده های دفاعی و تجهیزات رادار دریایی در اختیار این عضو ناتو یعنی ترکیه قرار خواهد گرفت.

به گزارش اعتدال، دبیرکل ناتو همچنین اعلام کرد که دو ناوچه آلمانی و دانمارکی نیز بزودی با انجام تمرین و استقرار در بنادر ترکیه ضمن اعلام حضور خود، در دفاع از ترکیه شرکت خواهند داشت. با این حال اشتولتنبرگ هنوز در مورد جزئیات کمک های ناتو به ترکیه توضیح نداده است. دبیرکل ناتو البته تاکید کرد همه کمک های این سازمان به ترکیه کاراکتر دفاعی دارد و در چهارچوب اقدامات داخلی ناتو و تعهدات این سازمان به اعضای خود صورت می گیرد. در عین حال دبیرکل ناتو هیچ اشاره ای به سرنگون کردن جنگنده روسی توسط ترکیه و روابط به شدت تنش الود آنکارا و مسکو نکرد.
کمک ها و پشتیبانی های ناتو از ترکیه به عنوان یکی از اعضای این پیمان نظامی درست در زمانی افزایش می یابد که روابط ترکیه و روسیه به شدت خصمانه است. البته ناتو یکی از دلایل و انگیزه های این کمک های نظامی را کمک به ترکیه در جهت حفاظت بیشتر از مرزهای خود با سوریه و به تبع آن کنترل موج پناهجویان می داند.

منبع: شفقنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری