کد خبر: ۱۳۲۰۸۸
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۹
«چون پیشتر هیچ سامانه دفاع هوایی روسی در سوریه نبود، جنگنده‌های ترکیه بارها حریم هوایی آنها را نقض می‌کردند؛ اما اگر می‌توانند اکنون با وجود اس400 این کار را انجام دهند!»
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگاران اعلام کرد که با وجود استقرار سامانه‌های دفاع موشکی اس‌400 در پایگاه هوایی حمیمیم، ترکیه دیگر قادر نخواهد بود به حریم هوایی سوریه تجاوز کند.

به گزارش اعتدال به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک پوتین که در کنفرانس خبری سالانه‌اش در مسکو صحبت می‌کرد؛ ضمن بیان اینکه سامانه‌های اس400 دیگر اجازه نخواهند داد جنگنده‌های ترک با مصونیت وارد حریم هوایی سوریه شوند؛ تاکید کرد که روسیه حضورش را در سوریه بیشتر کرده است.

رئیس جمهور روسیه خاطر نشان کرد: «آنها (مقامات ترکیه) خیال می‌کردند ما دُم خود را روی کولمان گذاشته و فرار می‌کنیم! نه روسیه چنین کشوری نیست. ما تعداد جنگنده‌های خود را در سوریه افزایش داده‌ایم.»

وی با اشاره به استقرار سامانه‌های موشکی پیشرفته اس400 تصریح کرد: چون پیشتر هیچ سامانه دفاع هوایی روسی در این کشور (سوریه) نبود، جنگنده‌های ترکیه بارها حریم هوایی آنها را نقض می‌کردند؛ اما اگر می‌توانند اکنون با وجود اس400 این کار را انجام دهند!
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری