کد خبر: ۱۳۱۹۹۸
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۶
در این مراسم که با حضور سرلشکر محسن رضایی رییس هیات امنای خانه سرباز صلح ایران برگزار شد، از تلاش های سردار قاسم سلیمانی، دکتر محمدجواد ظریف، امیر دادبین، امیر بقایی، دکتر علی اکبر صالحی و سردار مرتضی قربانی تقدیر شد.
در کنگره ملی سربازان صلح ایران که عصر چهارشنبه در مجموعه تلاش برگزار شد از تلاش ها و مجاهدت های شش اسوه صلح و اقتدار تجلیل شد.

به گزارش اعتدال به نقل از تابناک؛ در این مراسم که با حضور سرلشکر محسن رضایی رییس هیات امنای  خانه سرباز صلح ایران برگزار شد، از تلاش های سردار قاسم سلیمانی، دکتر محمدجواد ظریف، امیر دادبین، امیر بقایی، دکتر علی اکبر صالحی و سردار مرتضی قربانی تقدیر شد.

در این مراسم همچنین از تعدادی از کهنه سربازهای سالهای دفاع مقدس از استان های مختلف کشور و از اقوام و ادیان مختلف با اهدای لوح تقدیر، تجلیل به عمل آمد.سرلشکر محسن رضایی در نخستین کنگره ملی سربازان صلح ایران که به‌منظور تجلیل از مقام سرباز صلح برگزار شد، گفت: چند سال پیش بود که عده‌ای از فرماندهان دفاع مقدس به من مراجعه کردند و گفتند که ما روزهایی برای ارج نهادن به زحمات پاسداران، نیروی هوایی، نیروی دریایی و ... داریم اما در تقویم روزی برای سرباز پیش بینی نشده و تابه‌حال به‌طور ویژه از این رزمندگان تقدیر نشده است. این برای ما انگیزه شد،امیر بقایی و امیر دادبین و تعدادی از فرماندهان سپاه پیش‌قدم شدند و تشکل خانه سرباز صلح ایران را پایه‌گذاری کردیم.

گفتنی است خانه سربازان صلح ایران در سال 1392 به عنوان یک نهاد غیردولتی در وزارت کشور به ثبت رسید و پایه گذار آن گروهی از فرماندهان سابق نیروهای مسلح هستند. خانه سربازان صلح ایران تاکنون یک میلیون کارت ایثار برای سربازان شرکت کننده در دفاع مقدس صادر کرده است.


نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری