کد خبر: ۱۳۱۴۲
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۰ - ۱۷:۲۰
مدیرکل حفظ و احیاء معاونت صنایع‌دستی سازمان میراث‌ فرهنگی و گردشگری کشور، آش را یکی از اصلی ترین غذاهای ایرانی دانست و گفت: این غذای سنتی باید در منوی غذای رستورانها و هتل های ایرانی قرار بگیرد
به گزارش ایرنا، 'یحیی رحمتی'، شامگاه پنجشنبه در مراسم اختتامیه ششمین جشنواره آش ایرانی در زنجان افزود:در زمان حاضر بیش از چند نوع غذای خاص در منوی غذاهای ایرانی وجود ندارد و این در حالی است که می توان بسیاری از غذاهای اصیل ایرانی را در آن جای داد.
وی، به رواج فست فود در میان مردم اشاره کرد و گفت: مردم باید متوجه باشند که هیچیک از این غذاها نمی تواند جایگزین غذایی مثل آش شود و ارزش غذایی آن را داشته باشد.

رحمتی، با بیان اینکه امروز زنجان را با جشنواره ‌آش می شناسند، اظهار داشت: باید از این ظرفیت بزرگ برای معرفی غذاهای سنتی ایرانی و جذب گردشگر در این استان حداکثر بهره را گرفت.

سرپرست میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان نیز در این مراسم، جشنواره آش ایرانی را دارای دو هدف عمومی و اختصاصی دانست و خاطر نشان کرد: این جشنواره ها در کنار ایجاد لحظات شاد و مفرح برای خانواده ها، می تواند به معرفی جاذبه های گردشگری و طبیعی هر منطقه کمک شایانی کند.

'یحیی نقی زاده محجوب'، معرفی فرهنگ غذای ایرانی را یکی دیگر از اهداف برگزاری این جشنواره اعلام کرد و افزود: جشنواره های غذا یکی از جذابترین و معروفترین مکانها برای جذب گردشگر محسوب شده و غذا به عنوان یکی از مولفه های مهم غذایی در صنعت گردشگری مطرح است.
نقی زاده محجوب با بیان اینکه غذاهای اصیل ایرانی رو به فراموشی است، یادآورشد: باید این ارزش و توانمندی احیا و به لیست غذاهای امروز رستورانها و هتل ها اضافه شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری