کد خبر: ۱۳۱۳۴۸
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۴
رئیس کمیته امداد در سی امین سفر استانی خود با استاندار، امام جمعه، کارکنان و مددجویان استان لرستان و شهرستان بروجرد دیدار و گفت و گو کرد.
رئیس کمیته امداد در سی امین سفر استانی خود با استاندار، امام جمعه، کارکنان و مددجویان استان لرستان و شهرستان بروجرد دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش اعتدال، مهندس سید پرویز فتاح در دیدارهای جداگانه با استاندار، امام جمعه لرستان و شهرستان بروجرد، اشتغال و خودکفایی را از راهبردهای اصلی کمیته امداد عنوان کرد وگفت: مددجومحوری اصلی ترین برنامه این نهاد محسوب و عزت مددجو هنگامی حفظ می‌شود که خودکفا شده و بتوانند روی پای خود بایستند.

وی افزایش وام قرض الحسنه ازدواج و خودکفایی مددجویان را از اولویت های کاری این نهاد عنوان کرد و تصریح کرد: رونق اقتصادی، اشتغال، رسیدگی به امور عمرانی و مسائل مردم که در قالب تدابیر دولت انجام می‌شود می‌تواند سطح فقر و محرومیت در جامعه را کاهش دهد.

فتاح با تاکید بر لزوم توسعه سیستم قرض‌الحسنه در کشور، عنوان کرد: با برنامه‌ های بلند مدتی که در آینده اجرایی خواهیم کرد علاوه بر حفظ عزت مددجویان نیازمند، سیستم قرض‌الحسنه اسلامی نیز احیا شده و می‌تواند به نیازمندان در راستای توانمندسازی اجتماعی آنها خدمت‌رسانی کند. پرداخت تسهیلات به مددجویان این نهاد حمایتی باید مدیریت شود به گونه‌ای که مددجویان بتوانند به راحتی تسهیلات خود را از بانک‌های عامل دریافت کنند.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه کمیته امداد نباید تبدیل به یک تشکیلات اداری شود و فعالیت در آن بر مبنای دریافت حقوق باشد افزود: امدادگران باید تلاش کنند برای رسیدگی به مددجویان ضمن هماهنگی با مجلس، دولت و دیگر ساختارهای موجود در کشور تمام تلاش خود را برای خدمت رسانی به محرومان و نیازمندان بکار گیرند.

فتاح با تاکید بر اینکه این نهاد حمایتی نباید در حد تشکیلات اداری تنزل یابد، خاطرنشان کرد: کمیته امداد با حکم ولی امر مسلمین تشکیل‌ شده و وظیفه آن رسیدگی به امور محرومان جامعه به نیابت از رهبر جامعه اسلامی است.

رئیس کمیته امداد با اشاره به کمبود اعتبارات ملی عنوان کرد: در برنامه‌ریزی‌های جدید قصد داریم در هر استان یک شهر را به عنوان شهری بدون مددجو معرفی کنیم، بر این اساس هر شهری که از نظر انفاق و صدقات ظرفیت‌های لازم را دارد، بتواند مددجویان شهرهای دیگر را حمایت کند که در شهرستان بروجرد با توجه به ظرفیت‌های موجود این امکان وجود دارد که با بسیج تمامی امکانات ، طی دو سال آینده به این مهم دست خواهد یافت.

فتاح در ادامه سفر به استان لرستان درجمع امدادگران شهرستان بروجرد با بیان اینکه امکان استخدام نیروی جدید در کمیته امداد وجود ندارد گفت: نیروهای ستادی باید شیوه خود را در خدمت‌رسانی به مددجویان اصلاح کنند، بنابراین نباید هزینه اضافی بر دوش این نهاد حمایتی تحمیل کرد.

وی افزود: با برنامه‌های جدید و در دست اجرا ساختار کمیته امداد تغییر اساسی پیدا می‌کند چرا که با ساختار فعلی حریف دشمن اصلی خود یعنی فقر نمی‌شویم، بنابراین لازم است ساختارهای جدید تعریف شود.

رئیس کمیته امداد با تاکید بر لزوم اصلاح ساختار روش و فرآیندهای به‌کارگیری خدمات در این نهاد حمایتی، تصریح کرد: همه مددجویان در سراسر کشور باید برای خدمت رسانی بطور یکسان دیده شوند چراکه همه مددجویان تحت حمایت نیاز به حمایت دارند

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری