کد خبر: ۱۳۰۶۷۶
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۵
سید پرویز فتاح رئیس کمیته امداد دربیست و سومین همایش سراسری ائمه جمعه اهل سنت جنوب شرق کشور در استان سیستان و بلوچستان حضور یافت.
سید پرویز فتاح رئیس کمیته امداد دربیست و سومین همایش سراسری ائمه جمعه اهل سنت جنوب شرق کشور در استان سیستان و بلوچستان حضور یافت.

به گزارش اعتدال، فتاح با اشاره به اینکه اکنون 800 هزار حامی از ایتام تحت پوشش کمیته امداد حمایت می کنند گفت: میانگین افراد تحت پوشش در استان سیستان و بلوچستان نسبت به سایر استان های کشور بالاتر است.

وی با تاکید بر ترویج فرهنگ زکات و وقف در کشور افزود: ضروری است که علمای شیعه و سنی ما را درترویج فرهنگ زکات، وقف و رفع محرومیت کمک می‌ کند تا بتوانیم باری از دوش محرومان جامعه برداریم.

رئیس کمیته امداد با اشاره به نقش روحانیون، علما و بزرگان استان سیستان و بلوچستان گفت: علما و ائمه جمعه مردم را برای کمک به محرومان به پرداخت زکات و صدقه تشویق و ترغیب می کنند و این نهاد نیز به عنوان متولی و حامی اقشار آسیب پذیر کمک های خیران را به دست نیازمندان می رساند.

فتاح با اشاره به امنیت و وحدت شیعه و سنی در استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: خدا را شاکرم که درمحضرعلمای شیعه و سنی این استان حضور یافته ام چرا که درگذشته این استان از لحاظ امنیتی در اذهان عمومی وجه خوبی نداشت ولی هم اکنون شرایط تغییر کرده و جزو استانهایی است که امنیت بالایی دارد.

رئیس کمیته امداد تصریح کرد: اساس امنیتی که امروز در سیستان و بلوچستان شاهد هستیم به برکت اتحاد مردم شیعه و سنی است. امنیت در این استان مردمی است و وقتی نگاه مردمی باشد امنیت و آرامش نیز به همراه می آورد.

وی با بیان اینکه دشمن درصدد اختلاف پراکنی بین اقوام و مذاهب است خاطرنشان کرد: به لطف خدا وحدت در بین ادیان دینی کشورمان قوی است که این امر نشات گرفته از آیات و روایات قرآنی است که علمای شیعه و سنی برای حفظ وحدت سرلوحه کار خود قرار داده اند.کمیته امداد یک نهاد مردمی است و لازم است خدمت رسانی در این حوزه با تلاشی مضاعف و بسیجی وار برای محرومان و نیازمندان صورت گیرد.

رئیس کمیته امداد گفت: ازمهمترین طرح های کمیته امداد درراستای توانمند سازی محرومان اعطای وام بصورت قرض الحسنه با کمترین سود است که در راستای اشتغالزایی و خریداری تجهیزات پرداخت می شود.

وی با تاکید براینکه وضعیت مسکن در سیستان و بلوچستان توسعه می یابد، اضافه کرد: بیشترین عواملی که سبب می‌شود آمار افراد تحت پوشش کمیته امداد در سیستان و بلوچستان افزایش یابند، طلاق و تصادفات است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری