کد خبر: ۱۳۰۵۴۵
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۸
سيد پرويز فتاح در بيست و نهمين سفر استاني خود در همايش تجليل از كار آفرينان برتر در استان سيستان و بلوچستان حضور يافت
سيد پرويز فتاح در بيست و نهمين سفر استاني خود در همايش تجليل از كار آفرينان برتر در استان سيستان و بلوچستان حضور يافت و همچنين با نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه زاهدان و استاندار سيستان و بلوچستان ديدار و گفت و گو كرد.

به گزارش اعتدال، سيد پرويز فتاح،رئيس كميته امداد در مراسم همایش تجلیل از خودکفایی و توانمندسازی 1700 خانواده کمیته امداد سیستان و بلوچستان از توزيع 2 هزار تراکتور در سطح کشور بین مددجویان کمیته امداد در راستای ایجاد اشتغال و خودکفایی آنان خبر داد و گفت:5 هزار خودروی وانت نیسان نیز به مدجویان کمیته امداد تحویل داده می‌شود که در مرحله نخست یک هزار خودرو آماده تحویل است.

فتاح با بیان اینکه مردم و مسئولان شیعه و سنی در زمینه رسیدگی به امور محرومان با هم متحد هستند و این جلسه نیز نمادی از اين وحدت بين مردم و مسئولان و خدمتگزاران به آنها‌ست،افزود: اصلی ترین جنبه وحدت این استان پرداخت زکات توسط تشیع و اهل تسنن است بطوری که این امر باعث شده تمام وام های کمیته امداد به صورت قرض الحسنه به افراد اعطا شود.

رئیس کمیته امداد با بيان اينكه تعداد مددجویان کمیته امداد در سیستان و بلوچستان زیبنده این استان نيست ادامه داد: بايد از تمام ظرفيت نظام برای ریشه‌کنی فقر در این جامعه تلاش کنیم واز تمامی ظرفیت‌های موجود در استان سیستان و بلوچستان در راستای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی مردم محروم کمک بگیریم.

فتاح بر ارائه خدمات بی‌منت به نیازمندان جامعه بیان کرد: پرداخت وام‌های قرضه‌الحسنه به مددجویان کمیته امداد باید همواره استمرار داشته باشد و حتما باید این ارقامی که به عنوان وام در اختیار بانک‌ها قرار می‌گیرد به مردم پرداخت شود.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه تدوین علمی و کاربردی تعیین شاخص های فقر می تواند بسیاری از مشکلات پیش روی دست اندرکاران عرصه فقرزدایی در کشور را مرتفع سازد،یادآور شد: ضرورت تغییر نگاه نسبت به نیازمندان امری ضروری است که در این راستا کشف استعدادها و توانمندی آنان از برنامه های این نهاد است. در این زمینه نیازمند همکاری دولت، مجلس و تمامی دستگاهها هستیم و از تمام ظرفیت کشور به نفع محرومان استفاده خواهیم کرد.

فتاح با بیان اینکه تکریم خانواده های تحت حمایت و توجه به مسائل فرهنگی آنان از دیگر اولویت های این نهاد است، افزود: تلاش داریم در بحث فرهنگی و اعتقادی خانواده ها، از ظرفیت روحانیون و حوزه ها بهره مند شویم.

رئیس کمیته امداد کشور بیان کرد: اشاعه فرهنگ انفاق در جامعه از دیگر برنامه ها برای فقر زدایی است که مردم ما به لحاظ فرهنگی آمادگی انفاق را دارند که این روحیه باید در آنها تقویت شود.

دیدار رئیس کمیته امداد با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان

سید پرویز فتاح در سفر استانی خود به سیستان و بلوچستان با آیت الله عباسعلی سلیمانی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان دیدار کرد.

فتاح در این دیدار هدف از سفرهای استانی خود را خدمات رسانی بیشتر به مردم با استفاده از روش ها و ایده های جدید عنوان کرد و افزود:محرومان و نیازمندان جزء پیکره این نظام هستند و هیچ فرقی با مردمان سایر استان ها نمی کنند چراکه زیربال عاطفی نظام قرار گرفته اند.

فتاح کمیته امداد را بازوی نظام دانست و تاکید کرد: کمیته امداد بازوی نظام و یاری گر ائمه جمعه استان ها برای تسریع به خدمات بیشتر به محرومان و نیازمندان خواهند بود وهمکاری بیشتر دستگاه های اجرایی به روند خدمت رسانی به نیازمندان شتاب می بخشد.

رئیس کمیته امداد با توجه به تأکید مقام معظم رهبری در جهت استمرار دیدار با خانواده های مددجو و ریشه کنی فقر و حمایت از مستضعفان به عنوان مهم‌ترین هدف انقلاب اسلامی ایران و رویکرد ویژه دولت ، افزود: استفاده از تمام ظرفیت‌های استانی و منطقه‌ای در جهت ارائه خدمات حمایتی به نیازمندان باید در اولویت قرار گیرد.

همچنین در این دیدار آیت الله عباسعلی سلیمانی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه زاهدان با بیان اینکه کمیته امداد بدور از حاشیه سازی خدمت بی منت را در جامعه حکمفرما می کند، گفت: کمیته امداد در استان به نوعی عمل کرده که خیلی از توطئه های دشمنان در راستای سوء استفاده از توان مالی افراد، خنثی نموده است.

امام جمعه زاهدان با تاکید بر اینکه کمیته امداد با کف جامعه سر و کار دارد، خاطرنشان کرد: 70 درصد مردم سیستان و بلوچستان بهره مند از خدمات کمیته امداد، از طیف اهل تسنن هستند.

سلیمانی با اشاره به اینکه کمیته امداد دست رافت امام خمینی رحمت الله علیه بر محرومان و نیازمندان است، گفت: خدمات کمیته امداد برای همگان قابل ملموس است و امدادگری در کمیته امداد به عنوان یک شغل به حساب نمی آید،امدادگران کمیته امداد با احیای یک انسان با توان اقتصادی کم، در مسیر ائمه معصومین گام بر می دارند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری