کد خبر: ۱۲۹۳۷۹
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۷
رئیس کمیته امداد در نشست مدیران فناوری و برنامه ریزی کمیته امداد سراسر کشور بر کاهش هزینه های جاری این نهاد و رسیدگی بیشتر به امور مددجویان تاکید کرد.
رئیس کمیته امداد در نشست مدیران فناوری و برنامه ریزی کمیته امداد سراسر کشور بر کاهش هزینه های جاری این نهاد و رسیدگی بیشتر به امور مددجویان تاکید کرد.

به گزارش اعتدال، مهندس سید پرویز فتاح در این نشست با بیان اینکه اتخاذ تصمیمات درست و منطقی منجر به عملکرد درست می شود گفت: تصمیمات باید اصولی و با تعقل صورت گیرد و از هرگونه اشتباه پرهیز کنیم.

فتاح افزود: خاستگاه تصمیم گیری ها باید با درنظرگرفتن نیازهای مددجویان باشد چراکه در غیر این صورت غیرکاربردی، اشتباه و دارای اشکال خواهد بود.

وی خطاب به مدیران برنامه ریزی استان ها گفت: انتظار و توقع نداشته باشید که پشت میز اداری بنشینید و بخواهید یک تصمیم بزرگ ومنطقی بگیرید بلکه باید با کارمیدانی و بررسی تحلیل ها و با توجه به یافته ها ی موجود ، نظرات خود را اعمال کنید.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه نگاه مرکز و استان ها باید نسبت به یکدیگر تغییر پیدا کند،گفت: این موضوع باید برای همه قابل تفهیم باشد که همه امدادگران همسو و با هدف خدمت رسانی به نیازمندان فعالیت می کنند.

فتاح با اشاره به تغییرات اساسنامه که منجربه تغییرات بنیادی درامداد شده است یادآور شد: همه ما باید تلاش کنیم که با توجه به تغییرات ایجاد شده در اساسنامه منطبق شویم. اساسنامه ما را در شرایط جدید قرار داده است و همه از ما انتظار تغییرات متناسب با اساسنامه را دارند.

وی با اشاره دیدار اخیرش با رهبرمعظم انقلاب درخصوص عملکرد کمیته امداد اظهار کرد: تاکید مقام معظم رهبری شناسایی نقاط قوت و ضعف در امداد است بطوری که نقاط قوت ادامه یابد و نقاط ضعف برطرف شوند.

رئیس کمیته امداد با تاکید بر اینکه ما باید پاسخگوی مقام معظم رهبری باشیم گفت: همه باید تلاش کنیم متناسب با شان و شخصیت رهبری عمل کنیم. کمیته امداد یک نهاد مردمی است و ساختار آن با دستگاه های دولتی تفاوت دارد و وظایف و عملکرد آن نباید با دیگر سازمانها و دستگاههای دولتی مقایسه شود.

وی افزود: کمیته امداد به عنوان یک نهاد مردمی نباید به اداره تبدیل شود. ساختار و فرآیند امداد باید بر اساس یک نهاد مردمی تعریف و ایجاد شود.

فتاح درخصوص تغییرات بنیادی در امداد گفت: کمیته امداد باید از لحاظ ساختاری و رفتاری تغییریابد.تغییرات رفتاری رویکردی، خلقی و منشی است و همه مدیران ، اعضای هیات امنا و امدادگران باید به آن عمل کنند به این معنا که هزینه ها و تشریفات اداری حذف و دسترسی مدیران برای مددجویان آسانتر شود.

وی درباره تغییر ساختار در امداد که منجر به ایجاد فاصله و سلسه مراتب اداری نیز شده است تصریح کرد: انتظار داریم بدون اضافه کردن نیرو و هزینه این تغییرات هرچه سریعتر و با کیفیت تراتفاق بیافتد. کوچک و سبک سازی باید در این نهاد ادامه یابد.

رئیس کمیته امداد در ادامه با اشاره الکترونیکی کردن صندوق های صدقات گفت: با وجود فناوری های جدید در بخش های مختلف ما نیز باید از این امکانات بهره مند شویم به نحوی که از روش های قدیمی و سنتی برای جمع آوری صدقات بپرهیزیم و روش های جدید و مدرن الکترونیکی را جایگزین آن کنیم.

فتاح افزود: کمک های خیران و حامیان برای مشارکت در طرح های اکرام ، ایتام و محسنین نیز جزو صدقه محسوب می شوند اما قالب آن فرق می کند.چرا کمک های حامیان از طریق شبکه های شتاب امکان پذیر است ولی نمی توان جمع آوری صدقات را با این روش انجام داد و حتما باید از طریق صندوق های فلزی وبا صرف هزینه و نیروهای زیاد صورت گیرد.

وی ادامه داد: هرروز شاهد اخباری از گوشه و کنار کشورمان در دستبرد و صدمه زدن به صندوق های فلزی هستیم که این امر وجهه خوبی برای امداد ندارد و باید اصلاح شود.

وی با تاکید بر کاهش هزینه های جاری و صرف آن برای مددجویان افزود: نسبت هزینه ها به درآمدهای امداد و اعتبارات دولتی زیاد است که این امر نیز با برنامه ریزی دقیق و مدیریت صحیح امکان پذیر است.

فتاح گفت: یکپارچگی سازمانی و مددکار محوری باید در امداد نهادینه شود و رسیدگی به امور مددجویان سرلوحه کاری ما قرارگیرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری