کد خبر: ۱۲۸۸۰۰
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۰
رئیس کمیته امداد در آیین تجلیل از دو هزار و 500 خانواده توانمند شده کمیته امداد استان کرمان حضور پیدا کرد.
رئیس کمیته امداد در آیین تجلیل از دو هزار و 500 خانواده توانمند شده کمیته امداد استان کرمان حضور پیدا کرد.

به گزارش اعتدال، سید پرویز فتاح در این مراسم با بیان اینکه نگاه کلان ما در کمیته امداد کشور همسو با اقتصاد مقاومتی و سیاست های دولت است، گفت: سیاست ما کمک به آموزش و اشتغال و خوداتکایی افراد تحت حمایت است که این امر ، هماهنگی همه ما را می طلبد و از استاندار کرمان تشکر می کنم که همین منطق را برای استان پهناور کرمان دنبال می کند.

وی با تاکید بر نگاه حمایتی به نیازمندان جامعه گفت: روحیه دولت حمایتی است و کمیته امداد با دولت یکپارچه و همسو حرکت می کند. تخصیص اعتبارات امداد در 9 ماه گذشته 100 درصدی بوده است و این خیلی ارزشمند است و در همه دولت ها باید اینچنین باشد؛ دولت جمهوری اسلامی باید در خدمت اقشار آسیب پذیر باشد؛ این پیام مؤسس کمیته امداد است.

وی بالاترین مرتبه عبادت را خدمت به مردم عنوان کرد و یادآور شد: ما در کمیته امداد خادم مردم هستیم.شناخت و ارادت به مردم باید جان مایه خدمت به آنان باشد. آنجا که نظام مشکلی داشته همین اقشار به داد ما رسیدند و اگر امروز در صدر مجلس هستیم به خاطر اینهاست.ما وامدار مردم هستیم که با خدمت به آنان دِین خود را انجام می دهیم و با این خدمات مردم وامدار ما نمی شوند. پایداری نظام و خاستگاه شهدا و ارزش های ما، مردم هستند که باید به آنها برسیم.

وی با اشاره به دیدار چند هفته پیش خود با رهبر معظم انقلاب اسلامی یادآور شد: رهبری بر دیدار با خانواده های محروم در سفرهای استانی ما تأکید داشتند؛ بعضی از کمک های موردی ما حیات بخش است و برای بزرگ شدن باید کارهای کوچک انجام داد زیرا خداوند اهل معامله پایاپای با انسان نیست.

رئیس کمیته امداد با تأکید بر اینکه ما دست مددکار را در هر صنفی می بوسیم؛ افزود: می شود به فقر حمله کرد، آرامش را باید از فقر گرفت.فقر ما را زمینگیر کرده ولی با بهره گیری از ظرفیت موجود در نظام اسلامی، ما می توانیم فقر را ریشه کن کنیم.

وی با اشاره به پراکندگی ظرفیت های داخلی خاطرنشان کرد: ما ماموریت داریم به صورت ضربتی و انقلابی عمل کنیم. از ما هم انتظار انقلابی است نه اداری؛ زیرساخت ها وجود دارد هست و کارهای بزرگی از گذشته برجای مانده است.فتاح با بیان اینکه امروز جنوب کرمان تغییر کرده گرچه هنوز آثار فقر وجود دارد،گفت: اراده ها و نگاه ما مهم است؛ مجلس یکپارچه در خدمت این کار است.وی از ارائه وام اشتغال به 100 هزار نفر از افراد تحت حمایت در سال جاری خبر داد و تصریح کرد: تا سه برابر این مقدار، ظرفیت وجود دارد و راهکار ما هم کوتاه مدت و هم میان مدت و بلند مدت است و امیدواریم مشکل مسکن مددجویان را حل کنیم.

همچنین مهندس سیدپرویز فتاح در این سفر استانی در نشست"کارآفرینی و رفع محرومیت" در سالن پیامبر اعظم استانداری کرمان حضور یافت.

وی در این نشست بر توانمندسازی خانواده های تحت پوشش کمیته امداد تاکید کرد و گفت:اشتغال، بحث اصلی دراحیای زندگی خانواده های نیازمند محسوب می شود تا سرپرست خانواده از محل کار و تلاش خود بتواند درآمد کسب کند و در کنار آن نیز به مسائل فرهنگی خانواده توجه نماید.

فتاح با اشاره به سفر روز گذشته خود به شهرستان های جنوب استان کرمان خاطرنشان کرد: آمارها نشان می دهد که سطح فقر در جنوب استان کرمان از متوسط کشوری بالاتر است، هرچند زیرساخت ها و امکانات نسبت به 20 سال قبل قابل مقایسه نیست اما درآمد واقعی مردم کفاف زندگی آنها را نمی دهد.

وی در ادامه با بیان اینکه کمیته امداد تنها متولی رسیدگی به امور فقرا نیست افزود: این نهاد برای حمایت از محرومان و نیازمندان تشکیل شده است اما اکنون دامنه کار در این حوزه خیلی وسیعتر و بیش از حد ظرفیت تعریف شده است لذا رفع فقر در جامعه فقط وظیفه کمیته امداد نیست، بلکه همه دستگاهها باید بسیج شوند.

وی یادآور شد: سال گذشته 6 هزار و 500 وام اشتغال با اعتباری بالغ بر 60 میلیارد تومان از سوی این نهاد در استان کرمان پرداخت شده که این میزان قابلیت افزایش را دارد.

رئیس کمیته امداد تصریح کرد: دولت به کمیته امداد توجه ویژه ای دارد و این امر را می توان در تخصیص اعتبارات به این نهاد دید.تعامل هرچه بیشتر بین دولت و کمیته امداد برای دولت، کشور و محرومان خوب است.

علیرضا رزم حسینی استاندار کرمان نیز دراین نشست با تقدیر از اقدامات کمیته امداد در استان کرمان گفت: این نهاد باید در حوزه توانمندسازی خانواده ها و توانمند سازی فرهنگی و اجتماعی آنها اقدام کند تا تعالی اقتصادی و فرهنگی محقق شود.

وی خاطرنشان کرد: تمامی توانمندی و منابع دستگاه های استان کرمان برای ایجاد اشتغال تجمیع شده است تا بتوانند با استفاده ازظرفیت های موجود در این حوزه اقدام کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری