کد خبر: ۱۲۸۱۸۹
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۱
تفاهم نامه همکاری بین کمیته امداد و مجمع جهانی اهل بیت (ع) با هدف مردمی شدن و گسترش هرچه بیشتر فرهنگ احسان و نیکوکاری در داخل و خارج کشور به امضای طرفین رسید.
تفاهم نامه همکاری بین کمیته امداد و مجمع جهانی اهل بیت (ع) با هدف مردمی شدن و گسترش هرچه بیشتر فرهنگ احسان و نیکوکاری در داخل و خارج کشور به امضای طرفین رسید.

به گزارش اعتدال، سید پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد و آیت الله محمد حسن اختری دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) این تفاهم نامه را در جهت تعامل و همکاری در خارج از کشور متناسب با وظایف و ماموریت های سازمانی که در اساسنامه هر یک از طرفین آمده است ، امضاء کردند.

فتاح در این دیدار ضمن تشریح عملکرد فعالیت های کمیته امداد به تغییرات اساسنامه جدید که از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ شده است اشاره کرد وگفت: این اساسنامه تفاوت های زیادی با اساسنامه قبلی دارد و در حال انطباق با آن هستیم لذا لازم است تغییراتی در دستورالعمل ها ، روش ها و ساختارهای امداد صورت پذیرد.

وی با بیان اینکه برخی تغییرات نیز به تدریج و با گذشت زمان انجام خواهد شد، تصریح کرد: فعالیت های مثبت و مثمر ثمری که در

دوره های گذشته انجام شده است ادامه می یابد ولی برخی امور که دارای نقص بودند تغییرخواهند کرد.

رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه طبق سنوات قبل جمع آوری صدقات از طریق صندوق های فلزی صورت می گیرد، اظهارکرد: اجرای این طرح به دلیل هزینه و زمان بربودن و امنیت کم با مشکلاتی مواجه است که در حال تغییر و الکترونیکی کردن صندوق های صدقات هستیم.

وی با بیان اینکه صندوق های صدقات درگذشته منشا خیر و برکت بوده اند گفت: روش های نوین الکترونیکی همچون کارت پول ها به دلیل حمل راحت ، هزینه کمتر و امنیت بیشتر باید جایگزین صندوق های فلزی شوند که اجرای این طرح بصورت آزمایشی در برخی از استانهای کشور و تهران درحال انجام است.

فتاح به وقوع سیل در برخی استان های کشور اشاره و اظهار کرد:کمیته امداد اقدامات لازم برای حمایت از خانواده‌های تحت پوشش و نیازمندان در این استان‌ها را آغاز کرده است.

وی تصریح کرد: با برنامه‌ریزی های این نهاد، تمامی خانواده‌های تحت پوشش امداد در مقابل بلایای طبیعی(زلزله، سیل و آتش سوزی) بیمه حوادث شده‌اند و در صورتی که منازل مسکونی خانواده های تحت حمایت خسارت مالی در سیل اخیر دیده‌اند، بیمه خسارت های وارد شده را پرداخت می کند.

فتاح در ادامه به بیمه تامین اجتماعی خانواده های تحت پوشش اشاره کرد و گفت: تاکنون 340هزار خانوار تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته اند که به تدریج مابقی خانواده های واجد شرایط نیز بیمه می شوند.

رئیس کمیته امداد گفت: براین اساس کمیته امداد براساس حداقل حقوق وزارت کار بیمه بازنشستگی خانوارهای تحت پوشش را مستقیم به سازمان تامین اجتماعی پرداخت می کند.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه این نهاد به دنبال رفع مشکلات موردی مراجعه کنندگان به کمیته امداد است افزود: شرایط جذب برای تحت پوشش قرار گرفتن افراد مشخص است ولی این نهاد سعی دارد تا حد امکان به صورت موردی مشکلات مراجعین را برطرف کند.

آیت الله محمد حسن اختری دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت در این دیدار ضمن تقدیر از ارائه خدمات کمیته امداد به نیازمندان و محرومان گفت: با توجه به رسالت کمیته امداد در جمع آوری اعانات مردم و تحت پوشش داشتن نیازمندان واقعی، این نهاد مکان مناسبی برای رساندن کمک های مردمی به دست نیازمندان و محرومان است.

تفاهم نامه همکاری کمیته امداد و مجمع جهانی اهل بیت با موضوع تعامل و همکاری در خارج از کشور متناسب با ماموریت های سازمانی تدوین شده است و طرفین متعهد به تبادل اطاعات و تجربیات خود در بکارگیری ظرفیت های ارتباطی نخبگان علمی، فرهنگی ، اجتماعی و خیرین ، انتقال تجربه و ترویج سنت های اسلامی با هدف همکاری متقابل در فعالیت ها و اقدامات مشترک شدند.

همچنین مجمع جهانی اهل بیت دراین تفاهم نامه متعهد به معرفی و ایجاد ارتباط بین خیرین ایرانی مقیم خارج از کشور با کمیته امداد ، مشارکت در ایجاد مراکز حرفه آموزی ، توانمند سازی و صندوق قرض الحسنه با زمینه های استفاده از امکانات در کشورهای مختلف به نفع محرومان، شناسایی و معرفی ظرفیت های خیریه ای محلی به امداد امام (ره) به منظور انتقال تجربه ، استفاده از ظرفیت های مجمع جهانی اهل بیت برای برپایی نمایشگاهها و شناسایی و معرفی ظرفیت های خیریه ای محلی به کمیته امداد شد.

گفتنی است، مدت اعتبار اين تفاهم‌نامه سه سال خواهد بود و تمديد آن با توافق طرفين بلامانع است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری