کد خبر: ۱۲۸۰۳۶
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۴
رئیس‌جمهوری مصر با اعلام اینکه کشورش از فروپاشی همسایگان خود نگران است، تأکید کرد مصر نیز در معرض تهدید گروه‌های تندرو قرار دارد.
رئیس‌جمهوری مصر با اعلام اینکه کشورش از فروپاشی همسایگان خود نگران است، تأکید کرد مصر نیز در معرض تهدید گروه‌های تندرو قرار دارد.

به گزارش ایلنا به نقل از الیوم السابع، «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهوری مصر تأکید کرد که کشورش با خطر گروه‌های تروریستی مواجه بوده و از فروپاشی‌ کشورهای همسایه نگران است.

السیسی در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «بی‌بی‌سی تاکید کرد: «مصر همچنان در مسیر دموکراسی حرکت می‌کند که نقطه صفر آن انقلاب ۲۰۱۱ میلادی بود که منجر به سقوط رژیم حسنی مبارک شد ولی آن (انقلاب) برای تحقق اهدافش به زمان نیاز دارد.»

رئیس‌جمهوری مصر افزود: «می‌خواهیم خواسته‌های ملت مصر را محقق کنیم؛ این ملت از چهار سال پیش خواستار تحقیق هستند. می‌خواهیم به گزینه‌های آن احترام بگذاریم و تمام توان خود را برای محقق کردن آینده‌ای دموکراتیک و بهتر برای این ملت به‌کار خواهیم گرفت. شاید دستاوردهای ما بهتر نباشد ولی برای محقق کردن آن جدی هستیم و پیشروی‌های زیادی را به‌دست خواهیم آورد.»

وی در اشاره به مشارکت کم‌رنگ مردم مصر در انتخابات پارلمانی این کشور که مرحله نخست آن ماه گذشته میلادی برگزار شد، عنوان کرد که این نتایج غیرمنتظره نبوده است همچنان‌که این امر دلیلی بر ناامیدی ملت از این دولت نیست

السیسی تأکید کرد: «حکم اعدام صدها نفر در پرونده‌های مربوط به سرنگونی محمد مرسی، رئیس‌جمهوری سابق صادر شده است، ولی این حکم اجرا نشده است؛ به این دلیل که یا محاکمه آن‌ها غیابی بود یا اینکه این احکام قابل تجدیدنظر است.»

وی در پاسخ به پرسشی درباره آینده سیاسی گروه «اخوان‌المسلمین» در مصر، گفت: «آن‌ها بخشی از ملت مصر هستند و ملت مصر باید ماهیت نقشی که می‌توانند در آینده آن را ایفا کنند، تعیین کنند.»

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری