کد خبر: ۱۲۸۰۰۹
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۶
رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: اساسی ترین کار ما در امدادرسانی، مشاوره است که هزینه ای هم دربرندارد.
رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: اساسی ترین کار ما در امدادرسانی، مشاوره است که هزینه ای هم دربرندارد.

به گزارش اعتدال، سید پرویز فتاح امروز ( پنج شنبه ) در نخستین کنگره ملی مشاوره ، خانواده و توانمندسازی اقشار آسیب پذیر جامعه گفت: کار امداد در عرصه اجتماعی و تحلیل آسیب های اجتماعی یک نوع پیشگیری محسوب می شود.اگر این نگاه را حاکم کنیم و خانواده های آسیب پذیر را از حمایت های مادی ، معنوی و مشاوره برخوردار کنیم به سمت دستگیری خانواده های بسیاری پیش خواهیم رفت.

وی از مسئولان خواست تا به قابلیت های خانواده های آسیب پذیر بیشتر توجه شود.
فتاح گفت: در حال حاضر 208 هزار یتیم تحت پوشش داریم که 800 هزار نفر آنها از حامی برخوردارند؛ یعنی به ازای هر نفر 3 تا 4 حامی وجود دارد.

وی ادامه داد: همچنین 330 هزار دانش آموز و 100 هزار طلبه تحت پوشش در حال تحصیل هستند.از میان خانواده های تحت پوشش، 3 هزار نخبه نیز شناسایی شده است که جزو خانواده های آسیب پذیر محسوب می شوند.

فتاح با بیان این که جامعه هدف ما آسیب پذیرند و مشکلاتشان بزرگ است، اظهار کرد: این افراد می توانند با توانمندسازی، جامعه ما را بسازند اما باید شناسایی و هدایت شوند.

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: امدادرسانی در کنار خدمات بیمه، رفاه معیشتی و اشتغالزایی احتیاج به نگاه و توجه ویژه دارد. جامعه هدف ما نیاز مادی ندارد بلکه نیاز به تکریم و احترام دارد. اگر نگاه تکریم احیا شود، گویی که همه بشریت احیا شده است.

وی ادامه داد: افرادی که تکریم می شوند، زندگی شان زیر و رو می شود و در مواردی از مددجویی به حامی و مددکار تبدیل می شوند که این اساسی ترین کار ماست که مددجویان را از تحت حمایت خارج کنیم تا توانمند شوند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری