کد خبر: ۱۲۷۸۰۶
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۰
موضوع طرح تفکیک وظایف کمیته امداد و بهزیستی در کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی بررسی و مقرر شد کارگروهی با مسئولیت کمیسیون بهداشت و مشارکت کمیته امداد ، سازمان بهزیستی و هلال احمر بزودی تشکیل شود و کمیسیون بهداشت مجلس نتایج را ارائه کند.
موضوع طرح تفکیک وظایف کمیته امداد و بهزیستی در کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی بررسی و مقرر شد کارگروهی با مسئولیت کمیسیون بهداشت و مشارکت کمیته امداد ، سازمان بهزیستی و هلال احمر بزودی تشکیل شود و کمیسیون بهداشت مجلس نتایج را ارائه کند.

به گزارش اعتدال، سید پرویز فتاح در جلسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی که با موضوع تفکیک وظایف کمیته امداد و سازمان بهزیستی تشکیل شد، گفت: کمیته امداد در بخش های حمایتی و توانمندسازی مالی و اقتصادی خانواده های نیازمند تجربیات و زیرساخت های مناسبی دارد.

با بیان اینکه با کلیت طرح تفکیک وظایف سازمان بهزیستی و کمیته امداد در صورت تصویب در مجلس شورای اسلامی موافق است، گفت: مشکلی در اجرای آن نمی‌بینم، به هر حال تفکیک وظایف بهزیستی و کمیته امداد اتفاقی است که دیر یا زود باید انجام شود. این دو سازمان تداخل وظایف ندارند، بلکه تنها یکسری وظایف مشترک دارند به طور مثال حمایت از زنان بدسرپرست که به هر دو نهاد مربوط می‌شود.

رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه چهارمیلیون و 500 هزار نفراز حمایت های کمیته امداد بهره مند هستند، تصریح کرد: متاسفانه شرایط اقتصادی و اجتماعی در کشور به گونه ای است که تولید فقر در جامعه ادامه دارد و ما با درخواست های فراوانی جهت حمایت مواجه هستیم که پاسخگویی به آنها نیازمند حمایت و عزم ملی از سوی دولت، مجلس شورای اسلامی ، خیریه ها و نهادهای حمایتی است.

فتاح اظهارکرد: خوشبختانه کمیته امداد طی سالهای گذشته توانسته است در زمینه های مختلف علمی ، ساختاری و سیستمی پیشرفت کند و به روز شود به طوری که یکی از امتیازات این نهاد سواد مدیریتی آن است.

وی با بیان اینکه کمیته امداد یکی از پاسخگوترین نهادها در کشور است، گفت: اقدامات این نهاد کاملا زیر ذره‌بین نهادهای نظارتی قرار دارد و حساسیت پاسخگویی آن از یک وزارتخانه و یا سازمان زیرنظر یک وزاتخانه بیشتر است.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه کمیته امداد یک نهاد مردمی است، افزود: رهبرمعظم انقلاب دررسیدگی به امور فقرا و نیازمندان توجه خاص و ویژه دارند ویکی ازافتخارات نظام ما این است که اداره امور محرومان و مستمندان زیر نظر رهبرمعظم انقلاب اسلامی است.

وی درخصوص فقرزدایی و رسیدگی به امور محرومان گفت: برای اجرایی شدن و زدودن فقراز جامعه باید از ظرفیت های مردمی در سطح وسیعتری بهره مند شویم و ما مفتخریم که امروز 700هزار حامی مردمی از ایتام تحت پوشش کمیته امداد حمایت می کنند.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه که یک میلیون و 30هزار نفر از جمعیت تحت حمایت کمیته امداد را زنان تشکیل می دهند، یادآور شد: دو میلیون نفر نیز از خدمات تک و چند خدمتی امداد استفاده می کنند که در مجموع یک میلیون و 930هزار خانوار ازخدمات حمایتی و معیشتی امداد بهره مند می شوند.

وی با اشاره به اینکه بخش عمده مددجویان تحت حمایت را زنان تشکیل می دهند تاکید کرد: در سالهای گذشته روند جذب نیروی انسانی در این نهاد برای ارائه خدمات مطلوب به جامعه هدف با اولویت بانوان صورت گرفته است . کارکنان امداد از نیروهای ارزشی هستند که ساختار و سازماندهی آنها براساس نوع خدماتی که ارائه می دهد شکل گرفته است.

وی توجه به مسائل فرهنگی خانواده های تحت حمایت امداد را مهم ارزیابی کرد و گفت: جامعه هدف این نهاد همواره وفادار به آرمان ها و ارزش های نظام اسلامی بوده اند که این امر باید تداوم و تقویت شود.

در ادامه جلسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی که مهندس سید پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد امام (ره) و انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی حضورداشتند موضوع طرح تفکیک وظایف این دو سازمان بررسی و در نهایت مقرر شد کارگروهی با مسئولیت کمیسیون بهداشت و مشارکت کمیته امداد ، سازمان بهزیستی و هلال احمرتشکیل شود و نتایج را کمیسیون بهداشت مجلس ارائه کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری