کد خبر: ۱۲۷۲۹۳
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۶
در حاشیه نشست سوریه در وین
هیأت‌های ایران و آمریکا با حضور معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز و فردا در وین در خصوص نحوه اجرای برجام به رایزنی خواهند پرداخت.
هیأت‌های ایران و آمریکا با حضور معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز و فردا در وین در خصوص نحوه اجرای برجام به رایزنی خواهند پرداخت.

به گزارش فارس از وین، هیأت‌های مذاکره کننده هسته‌ای ایران و آمریکا با حضور هلگا اشمیت معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و نماینده 1+5 امروز و فردا (پنجشنبه و جمعه) و در حاشیه نشست سوریه در خصوص نحوه اجرای برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) به رایزنی خواهند پرداخت.

در حال حاضر چند موضوع فنی در برنامه جامع اقدام مشترک باقی مانده که طرفین قرار است درباره آنها به گفت‌وگو بپردازند از جمله دستیابی به معیار واحد اندازه‌گیری سو و حصول اطمینان طرف مقابل از نحوه عملکرد دستگاه‌های سانتریفیوژ آی آر 1.

دو طرف در این مذاکرات در خصوص راکتور اراک و آخرین اقدامات انجام شده در این خصوص به گفت‌وو می‌پردازند.

طرفین همچنین درباره قطعنامه‌ای که قرار است 1+5 بعد از گزارش مدیرکل آژانس درباره بسته شدن پی ام دی صادر کنند، به گفت‌وگو خواهند پرداخت.

مرضیه افخم سخنگوی وزارت خارجه روز گذشته اعلام کرد که در حاشیه نشست وین احتمالاً جلسه هماهنگی موضوعات هسته‌ای و چگونگی اجرای برجام بین هیأت‌های ایران و آمریکا برگزار می‌شود.

به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران در بدو ورود به وین در جمع خبرنگاران در خصوص دیدار دوجانبه‌اش با کری گفت که این دیدار منحصر به موضوع هسته‌ای خواهد بود.

ظریف ادامه داد: گفت‌وگوهایی با خانم موگرینی درباره برجام و موضوعات منطقه و بحث اراک و سایر بحث‌هایی که برای اجرای برجام نیاز است، خواهم داشت.

وی همچنین گفت: زمان اجرای برجام هر زمانی است که نیازهای ما برای شروع اجرای برجام عملی شود.

به گزارش خبرنگار فارس، سید عباس عراقچی، حمید بعیدی‌نژاد، داود محمدنیا و هیأت مذاکره کننده هسته‌ای آمریکا به ریاست تام شانون معاون وزیر خارجه آمریکا در این نشست حضور دارند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری