کد خبر: ۱۲۷۰۸۲
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۷
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با تاکید بر ضرورت توجه دولت به اقتصاد مقاومتی، گفت: توجه به اقتصاد مقاومتی و استفاده از فرصت ها در این مقطع حساس بسیار مهم است.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با تاکید بر ضرورت توجه دولت به اقتصاد مقاومتی، گفت: توجه به اقتصاد مقاومتی و استفاده از فرصت ها در این مقطع حساس بسیار مهم است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدهادی حسینی در نشست علنی امروز( سه شنبه 5 آبان ماه) در نطق میان دستور خود ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع)، گفت: تقدیر از رهبری انقلاب به خاطر مدیریت بر آنچه در برجام گذشت، از ابتدا تا به امروز و جلب توجه رئیس جمهور به تذکرات ایشان لازم است.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: جناب رئیس جمهور ما شما را همواره در کنار رهبری عزیز دیده ایم، مراقب باش عاقبت به خیر شوی چرا که روسای دولت های گذشته درس عبرت خوبی برای ما هستند.

وی افزود: انتطار ما این است که مواضع رهبری آویزه گوش دولت باشد و ما با فرض بر اینکه همه چیز تحت فرمان رهبری است، از دولت حمایت کرده و خواهیم کرد.

حسینی خطاب به رئیس جمهور، گفت: توجه داشته باشید اقتصاد مقاومتی و استفاده از فرصت ها در این مقطع حساس بسیار مهم است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با اشاره به سالروز تصویب قانون کار، افزود: 29 آبان سالروز تصویب قانون کار است؛ اجرای قانون کار به معنای توجه به قشر زحمت کش کارگر است که پیامبر دست آن ها را بوسیده است. ضمن گرامی داشت این روز انتظار داریم دولت بدهی های تامین اجتماعی را که متعلق به کارگران است را پرداخت کند.

وی با تاکید بر ضرورت اجرای قانون همسان سازی از سوی دولت، گفت: افزایش حقوق کارگران به ویژه بازنشستگان و بازنشستگان فرهنگی باید مدنظر دولت قرار بگیرد چرا که معلمان مصرف کننده نیستند بلکه تولیدکننده اند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با انتقاد از عدم اجرای موضوع استخدام پیش دبستانی ها در برخی استان ها، افزود: اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری نیز 8 سال معوق مانده که اجرای آن می تواند به خدمات بیمارستانی به بیماران کیفیت ببخشد.

وی با بیان اینکه پرستاران فرشتگان نجات بیماران و همدم دوران درد و رنج، گفت: نباید کسانی که خود ناجی بیماران هستند در درد و رنج معاش زندگی کنند.

حسینی ادامه داد: دولت بازنشستگان فولاد را رها کرده است، این ها مظلوم بوده و سال ها رنج تولید و بعد از بازنشستگی رنج معاش را به دوش می کشند. شرایط سخت کار، بیماری های تنفسی وانواع بیماری های مزمن را در جان آنان قرار داده است.

وی با تاکید بر اینکه کارگران فولاد سه ماه حقوق نگرفته اند، افزود: ما خواهان برگشت صندوق فولاد به دولت برای لحاظ حقوق این کارگران هستیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تشکر از رئیس جمهور برای سفر به استان مازندران تصریح کرد: انتظار ما از دولت عمل به وعده ها و مصوبه های سفر است.

وی ادامه داد: از وزیر راه و شهرسازی به خاطر حضور و پیگیری در موضوع راه سوادکوه تشکر می کنیم.

حسینی گفت: از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به علت تکمیل بیمارستان ولیعصر تشکر می کنیم و خواستار ارتقاء بیمارستان تأمین اجتماعی پل سفید وشروع بیمارستان شیرگاه طبق وعده دولت هستیم.

وی ادامه داد: از وزارت جهاد کشاورزی به دلیل استفاده درست از زمین در مناطق ساحلی جهت توسعه پرورش خاویار و پایانه میوه و مرکبات تقدیر می شود و انتظار داریم زمین های واگذاری که عوامل دریافت کننده تاکنون هیچ اقدامی نکرده اند را برگردانند و به سرمایه گذاران توانا واگذار کنند.

حسینی گفت: توجه به زه کشی ها، تسطیح اراضی و توانمندسازی کشاورزان انتظار مردم از مسئولان است.

وی خطاب به وزیر نیرو تصریح کرد: انتظار می رود در خصوص لای روبی آب بندها و آب کشاورزی و شرب و همچنین احداث سدهای تسلیان و آپون و کانال های آبرسانی کشاورزی جویبار، سیمرغ، قائم شهر و سوادکوه توجه شود.

حسینی تصریح کرد: از قوه قضائیه به خاطر برخورد با زمین خواران تقدیر می شود اما انتظار می رود برخوردهای لازم با مال اندوزان و سرمایه داران و قدرت مداران صورت بگیرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت یاد حجاج سفر کرده در حادثه منا گفت: لازم است یاد دو شهید عزیرامین کریمی و عبدالله باقری که در حفاظت از حرم حضرت زینب (س) به شهادت رسیدند را گرامی بداریم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری