کد خبر: ۱۲۶۶۸۰
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۵
تاکید روحانی در عزاداری تاسوعا؛
حجت الاسلام والمسلمین روحانی، از مرکز خیریه نگهداری از کودکان بی سرپرست یتیم و معلول بهشت امام رضا(ع) بازدید و در فضایی صمیمی و معنوی با کودکان، نوجوانان و جوانان این مرکز دیدار و گفت وگو کرد و در جمع آنان به عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) پرداخت.
رییس‌جمهور همزمان با تاسوعای حسینی، با حضور در موسسه خیریه نگهداری از کودکان بهشت امام رضا(ع)، ضمن بازدید از این مرکز، در جمع نوجوانان و جوانان حسینی تحت پوشش این مرکز به عزاداری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران باوفای آن حضرت پرداخت.

به گزارش اعتدال، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی همزمان با تاسوعای حسینی، از مرکز خیریه نگهداری از کودکان بی سرپرست یتیم و معلول بهشت امام رضا(ع) در غرب تهران بازدید و در فضایی صمیمی و معنوی با کودکان، نوجوانان و جوانان این مرکز دیدار و گفت‌وگو کرد و در جمع آنان به عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) پرداخت.

در حال حاضر موسسه خیریه غیر دولتی بهشت امام رضا (ع)، 146 نفر از کودکان، نوجوانان و جوانان یک تا بیست و سه سال یتیم و معلول را مورد حمایت و سرپرستی کامل دارد.

روحانی در جریان این بازدید با اشاره به ضرورت انجام حمایت‌های مادی، عاطفی و معنوی از این کودکان و نوجوانان، گفت: نباید این فرزندان ما تنها بوده و احساس کنند که از جامعه جدا هستند.

رییس‌جمهور با بیان این‌که «یکی از شاخص‌ها و معیارهای جامعه اسلامی و اهل فرهنگ این است که مردم اقشار آسیب پذیر را یاری می‌کنند»، خاطرنشان کرد: ما باید درس ایثار و فداکاری را در این ایام بیاموزیم و آن را ترویج کنیم.

وی افزود: همه ارزش زندگی به ایثار و گذشت برای دیگران و خدمت به مردم است.

وی با اشاره به توانایی‌ها و استعدادهای کودکان و نوجوانان معلول تحت پوشش این مرکز، اظهار کرد: این پیامی برای نسل ماست که در هر شرایطی اگر اراده برای تلاش و حرکت باشد، خداوند مسیر را برای رشد و تعالی فراهم و هموار خواهد کرد.

روحانی اظهار امیدواری کرد تا با تلاش همگان شاهد بهره‌گیری از ظرفیت‌های ملت ایران در مسیر آبادانی و رشد کشور باشیم.

وی پس از بازدید از بخش‌های مختلف این مرکز در حسینیه‌ای که در این مکان برای عزاداری ماه محرم سیاهپوش شده بود، در کنار نوجوانان و جوانان حسینی به عزاداری تاسوعای حسینی پرداخت.

در این مراسم که با نوحه‌سرایی یکی از مداحان اهل بیت علیه‌السلام و ذکر مصیبت حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران آن حضرت توسط حجت‌الاسلام نقویان همراه بود، نوجوانان و جوانان حسینی این مرکز در حضور رییس‌جمهوری، اشعاری مذهبی در سوگ امام حسین (ع) و یاران باوفای آن حضرت را خواندند و همنوا با یکدیگر به نوحه خوانی و سینه‌زنی پرداختند.

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و حسین فریدون دستیار ویژه رییس‌جمهور و حسام‌الدین آشنا رییس جمهوری را در این بازدید همراهی می‌کردند.
نام:
ایمیل:
* نظر: