کد خبر: ۱۲۶۴۷۰
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۲
رفتار ساده، انقلابی، ارزشی و دینی بر اعتماد عمومی تأثیر گذار است.
رئیس کمیته امداد در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه اعتماد عمومی به رفتار ما در کمیته امداد بستگی دارد، گفت: رفتار ساده، انقلابی، ارزشی و دینی بر اعتماد عمومی تأثیر گذار است.

به گزارش اعتدال، سید پرویز فتاح در این دیدار با اشاره به تاثیر مشکلات اقتصادی بر زندگی مردم گفت: با گذشت 35 سال از انقلاب در شأن نظام نیست که محرومیت در برخی مناطق وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه کمیته امداد به تنهایی نمی تواند مشکل بیکاری جامعه را برطرف کند، ادامه داد: باید تلاش کنیم ریشه های اقتصادی درست شود تا فقر تولید نشود نه اینکه بعد از تولید فقر به سراغ آن برویم.

وی با اشاره به اینکه باید از تولید فقر در کشور جلوگیری شود، تصریح کرد: مقام معظم رهبری خطاب به اعضای هیات امنای کمیته امداد فرموده اند که نگاه هوشمندانه، انقلابی ، فرهنگی و ارزشی حاکم شود تا فقر از بین برود.

فتاح افزود: کمیته امداد در گذشته خدمات زیادی به اقشار نیازمند جامعه ارائه داده و الآن ما مأمور هستیم که در راه خدمت به جامعه کوشش نماییم.

وی به نزدیک شدن انتخابات مجلس اشاره کرد و گفت: امدادگران کمیته امداد نباید در مسائل سیاسی شرکت و به نفع و یا علیه کسی تبلیغات کنند زیرا اساسی ترین کار کمیته امداد رسیدگی به امور محرومان و نیازمندان است.

رئیس کمیته امداد در بخش دیگری از سخنان خود محوری ترین کار کمیته امداد را افزایش اعتماد عمومی عنوان کرد و افزود:کمیته امداد وابسته به کمک های مردمی است و با افزایش اعتماد عمومی، مشارکت مردم در امور خیرخواهانه این نهاد افزایش می یابد.

فتاح با اشاره به اقدامات کمیته امداد در ترویج فرهنگ زکات در کشور، خواستار همکاری بیشتر خیریه ها با کمیته امداد برای ساماندهی کمک به نیازمندان شد.

حضرت آیت الله ملک حسینی،نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد در این دیدار به فقر تاریخی در استان اشاره کرد و گفت: در قبل از انقلاب، محرومیت در استان ما بیش از اندازه بود و به برکت انقلاب این استان از عمق محرومیت خارج شد و اکنون محرومیت های آن دیده می شود که امید است مسئولان لطف بیشتری به استان ما داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: با وجود فقر حاکم بر جامعه و نبود بعضی زیرساخت ها رسالت سنگینی بر عهده امدادگران است زیرا با توجه به تغییر سبک زندگی، نوع نیازمندی ها نیز تغییر پیدا کرده است که ضرورت ارائه خدمات به شیوه های نوین وجود دارد.

حضرت آیت الله ملک حسینی با اشاره به اینکه رضایتمندی از کمیته امداد بیش از سایر سازمان ها است، گفت: کمیته امداد امام خمینی(ره) نهادی است که بر پایه ایثار تشکیل شده و مدد رسانی به دیگران و ایثار و ترجیح دیگران بر خود از مهمترین مشخصه های امدادگران این نهاد است.

وی افزود: اگر همدلی وجود داشته باشد و در همه عرصه ها اقتصاد مقاومتی خودش را نشان دهد فقر نیز از بین می رود.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری به بحث اشتغالزایی برای مددجویان اشاره و تصریح کرد: کمیته امداد باید در این خصوص نظارت بیشتری داشته باشد شاید عدم توان مدیریت مالی باعث شود که بعضی از طرح های اشتغال تبدیل به فقر مضاعف شوند.

حضرت آیت الله ملک حسینی خواهان نظارت دقیق درخصوص زکات شد وبیان کرد: ائمه جمعه استان با هماهنگی بیشتر می توانند در این راستا همکاری نمایند تا مشکلات مرتفع شود.

وی با اشاره به جامعه نخبه تحت حمایت کمیته امداد و حمایت ویژه از این افراد،خاطر نشان کرد: با مدیریت صحیح و استفاده درست و بهینه از منابع باید حمایت ویژه ای از نخبگان داشته باشیم.

همچنین مهندس سید پرویز فتاح در ادامه سفر استانی خود در بازدید از نمایشگاه توانمندی های مددجویان کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به راست آزمایی از طریق نهادهای نظارتی کمترین معوقات بانکی با 8/1 درصد مربوط به طرح های کمیته امداد است.

وی با اشاره به اینکه با اعطای وام های خودکفایی سالانه بیش از یکصد هزار نفر از مددجویان از چرخه حمایت خارج و خودکفا می شوند تصریح کرد: وام های خودکفایی با نظارت کارشناسان به کسانی که صلاحیت لازم را دارند پرداخت می شود.

گفتنی است رئیس کمیته امداد که صبح امروز سه شنبه به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کرده است در نخستین برنامه کاری خود به همراه مدیر کل و جمعی از معاونان کمیته امداد استان با حضور در آرامگاه شهدای یاسوج، به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری