کد خبر: ۱۲۵۱۴۲
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۸
رئیس کمیته امداد در همایش ملی زکات در مشهد مقدس بر ضرورت ارائه آمار صحیح و درست از جذب و هزینه کرد زکات تاکید کرد.
رئیس کمیته امداد در همایش ملی زکات در مشهد مقدس بر ضرورت ارائه آمار صحیح و درست از جذب و هزینه کرد زکات تاکید کرد.

به گزارش اعتدال، سید پرویز فتاح در این همایش با اشاره به تاثیر زکات در فقرزدایی،گفت: از تمامی ابزارهای موجود برای محرومیت زدایی از سوی کمیته امداد استفاده می‌شود. یکی از مهمترین این ابزارها، فرهنگ پرداخت زکات و نهادینه سازی آن است و کمیته امداد نیز در این راستا اقداماتی را در دستور کار قرار داده است.

وی افزود:امروز زکات به یک قانون تبدیل شده و اقدامات مناسبی در این زمینه از سوی جهاد کشاورزی انجام و ارتباط مفیدی در این زمینه برقرار شده است.

فتاح با بیان اینکه امام جمعه در شورای زکات شهرستان‌ها در راس قرار دارد،بر ضرورت ارائه آمار صحیح و درست از جذب و هزینه کرد زکات تاکید کرد.

رئیس کمیته امداد خاطر نشان کرد: طبق مصوبه شورای مرکزی زکات 60 درصد از زکات به فقرا اختصاص دارد و 40 درصد صرف بقیه امور در کشور می‌شود.

رئیس کمیته امداد در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به دیدار چند روز اخیر هیات امنای کمیته امداد با مراجع و آیات عظام در قم افزود: در این دیدارها نظر مراجع و آیات را در خصوص زکات مطلع شدیم و در شورای زکات به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

فتاح با اشاره به مشارکت دولت در خصوص پرداخت معادل ریالی زکات جمع آوری شده، گفت :این امر در صورت پرداخت دولت اجرایی می شود اما نباید در این خصوص به مودیان زکات قولی داد.

همچنین آیت الله حسن عالمی، رئیس شورای مرکزی زکات در این همایش با بیان اینکه زکات به عنوان ضروری ترین فریضه دینی است،گفت: روحانیون نقش موثری در ترویج و نهادینه کردن فرهنگ زکات در جامعه دارند

وی با بیان زکات خرج مال نیست بلکه اضافه کردن آن است، اظهار کرد: زکات مال انسان را از تلف شدن در امان می دارد و زکات باید برای مردم عامل مشوق باشد.

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری