کد خبر: ۱۲۵۰۲۸
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۸
تفاهم نامه همکاری بین کمیته امداد و بانک کشاورزی با هدف اعطای تسهیلات خود اشتغالی ومشاغل خانگی به خانواده های تحت حمایت کمیته امداد، به امضای طرفین رسید.
تفاهم نامه همکاری بین کمیته امداد و بانک کشاورزی با هدف اعطای تسهیلات خود اشتغالی ومشاغل خانگی به خانواده های تحت حمایت کمیته امداد، به امضای طرفین رسید.

به گزارش اعتدال، سید پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد و مرتضی شهید زاده، مدیر عامل بانک کشاورزی این تفاهم نامه را با هدف تعامل و گسترش همکاری های موثر و کمک به اشتغال خانواده های تحت حمایت کمیته امداد امضاء کردند.

فتاح در این دیدار با اشاره به تاثیر منفی شرایط رکود در کشور بر وضعیت زندگی قشر ضعیف جامعه، گفت: بیشترین جامعه هدف این نهاد در روستاها و حاشیه شهرها ساکن اند که عمده آنها در بخش دامداری و کشاورزی مشغول به فعالیت هستند.

وی افزود: هزینه هایی که کمیته امداد برای اشتغالزایی جامعه هدف تحت پوشش انجام می دهد به عنوان یک سرمایه بزرگ برای جامعه محسوب می شود لذا تسهیلاتی که مددجویان و نیازمندان از بانک های عامل دریافت می کنند صرف رونق بخشیدن به تولید ، اشتغالزایی و خودکفایی آنان می شود.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه کار کمیته امداد درحوزه اشتغال ایجاد مشاغل خرد، کوچک و خانگی است اظهار داشت: این نهاد با استعدادسنجی و شناسایی افراد تحت پوشش توسط گروه‌های مشاورین به خانواده ها آموزش های لازم را از طریق سازمان فنی و حرفه ای می دهد و نظارت کامل و دقیقی نیز بر اشتغال‌های ایجاد شده به صورت مستمر و دائمی دارد.

فتاح یادآور شد: تمام تلاش ما شناسایی و احیاء استعداد و توانمندی مددجویان است تا زمینه حضور این افراد در بازار کار فراهم شود و از چرخه حمایتی خارج شوند.

رئیس کمیته امداد گفت: دولت و مجلس شورای اسلامی قول مساعدت و همکاری در حوزه اشتغال، خودکفایی و توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت امداد را داده اند و امیدواریم با همکاری آنها بتوانیم گام‌های بلندتری در این حوزه برداریم.

وی با بیان اینکه کمیته امداد آمادگی میزبانی مدیران و نمایندگان بانک های عامل جهت بازدید از طرح ها و پروژهایی که در راستای اعطای تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان راه اندازی شده را دارد افزود: همچنین این نهاد جهت تشویق ، ترغیب و ترویج فرهنگ کسب و کار نمایشگاه دستاورد ها و توانمندی های مددجویان را برپا خواهد کرد.

مدیر عامل بانک کشاورزی نیز در این جلسه از فعالیت های کمیته امداد بویژه در بخش اجرای طرح های اشتغالزایی و نظارت مستمر در طرح های ایجادی برای محرومان تقدیر کرد و گفت: کمیته امداد از نهادهایی است که با عملکرد بسیار مناسب خود جایگاه مناسبی در نظام و مردم پیدا کرده است.

مرتضی شهید زاده با بیان اینکه کمیته امداد زمینه و ظرفیت لازم برای استقلال اقتصادی مددجویان و اشتغالزایی آنها را دارد ،

افزود: با سرمایه گذاری پایدار در کمیته امداد دیدگاه مردم به این نهاد به عنوان دستگاهی که مددجو می پذیرد تغییر و به سازمانی که در زمینه اشتغال فعالیت می کند ، تبدیل خواهد شد.

در پایان، تفاهم‌نامه همکاری میان بانک کشاورزی و کمیته امداد به مبلغ یکهزارو 800 میلیارد ریال جهت اعطای تسهیلات اشتغالزایی به خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد مبادله شد.

 بر اساس این تفاهم نامه مجریان طرح های اشتغال کمیته امداد با معرفی نامه از این نهاد حداقل سقف فردی ۱۵ میلیون تومان و حداکثر وام‌ها برای کارآفرینی ۷۵ میلیون تومان دریافت می کنند.

همچنین براساس این تفاهم نامه معرفی نامه های کمیته امداد به عنوان گواهی تایید توانایی و مهارت فنی متقاضیان و مجاز بودن نوع شغل و محل اشتغال و دارابودن توجیه فنی و اقتصادی طرح تلقی خواهد شد.

پیش از این نیز کمیته امداد با بانک های ملی ، توسعه تعاون ، مهر ایران، سپه، پارسیان، صادرات، دی  تفاهم نامه همکاری امضاء کرده بود.

گفتنی است طبق برنامه بودجه کمیته امداد، 20 بانک امسال می بایست دو هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان این نهاد پرداخت نمایند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری