کد خبر: ۱۲۴۶۴۵
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۶
رئیس کمیته امداد به همراه اعضای هیات امنای اواخرهفته گذشته( چهارشنبه و پنجشنبه) با علما و مراجع تقلید در قم دیدارکردند. دراین دیدارعلما و مراجع بر گسترش فعالیت های خیرخواهانه ، شناسایی مشکلات و آسیب ها ، افزایش خدمات فرهنگی ، شفاف سازی فعالیت های کمیته امداد، جذب مشارکت های مردمی و خیران، امنیت شغلی بانوان، حل مشکل بیکاری ، جلب اعتماد عمومی، دقت در بیت المال و توانمند سازی نیازمندان تاکید کردند.
به گزارش اعتدال، سید پرویز فتاح و اعضای هیات امنا در این سفر دو روزه به منظور بهره‌گیری بیشتر از نظرات علما و مراجع تقلید در مورد خدمت رسانی بهتر به محرومان و نیازمندان با مراجع تقلید و علمای استان قم دیدار و گفت وگو کردند که در ادامه نگاهی گذرا به آن‌ها خواهیم داشت.

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی در این دیدار با بیان اینکه خوشبختانه کمیته امداد از ابتدا فعال بوده اما باید حرکت بیشتر و گسترده تری داشته باشد گفت: اگر مردم ببیند به فقرا توجه می شود بیشتر اقبال می کنند تا این نهاد را یاری کنند.

این مرجع تقلید اظهارداشت: مسئولان کمیته امداد باید برای مشکلاتی که امروزه وجود دارد فکری کنند و فقرا و ضعفا را بیشتر یاری کنند؛ باید راهکارهای مبارزه با مشکلاتی همانند اعتیاد، کم کاری و بیکاری ایجاد و عملیاتی شود.

آیت‌الله سید موسی شبیری زنجانی:

این مرجع تقلید با بیان اینکه در رسیدگی به امور نیازمندان باید برخی مشکلات و آسیب‌ها را شناسایی و در رفع آنها تلاش کرد اظهار داشت: یکی از اصول اساسی در کمک‌رسانی به مردم، کیفیت کار است که از کمیت آن اهمیت بیشتری دارد.

آیت‌الله مصباح یزدی:

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان اینکه کمیته امداد زیر نظر مستقیم رهبر انقلاب اداره می‌شود خاطرنشان کرد: اعضای کمیته امداد با تمام وجودشان به خدمتگذاری مردم مشغولند و تلاش‌های زیادی برای رفع نیازهای مستضعین جامعه انجام داده‌اند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تاکید کرد: خدمت رسانی معنوی باید در درجه بالاتری در کمیته امداد قرار گیرد. باید سعی شود که خدمات فرهنگی به نسل جوان و آینده این قشر ضعیف و مستضعف صورت بگیرد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی :

استاد حوزه علمیه قم بر خبررسانی مستمر و شفاف از فعالیت های کمیته امداد در جهت افزایش اعتماد عمومی به این نهاد تاکید کرد و افزود: سرمایه اعتماد مردم به کمیته امداد نباید تزلزل پیدا کند و از طرف دیگر باید به این سرمایه بیافزاییم و برای این افزایش یکی از راه‌های مهم خبررسانی مستمر و شفاف از فعالیت های کمیته امداد است.

وی بیان اینکه همه می دانند منابع مادی کمیته امداد با درخواست هایی که از این نهاد صورت می گیرد هماهنگ نیست، تصریح کرد: شما باید برنامه ریزی داشته باشید که منابع جدیدی را برای خود جذب کنید و در این راستا از خیران کمک بگیرید و تدابیری اتخاذ کنید تا خیرانی که به صورت مستقل عمل می کنند به کمک امداد بپیوندند.

حضرت آیت الله موسوی اردبیلی :

این مرجع تقلید در این دیداربر رسیدگی سریع به نیازمندان جامعه و لزوم مسئولیت پذیری مسئولان در قبال وظایف تاکید کرد.

حضرت آیت الله موسوی اردبیلی با تاکید بیشتر بر بر لزوم توجه مسئولان به امنیت دینی و شغلی بانوان اظهار کرد: باید امنیت بانوان متدین که در جامعه اسلامی می خواهند علاوه بر حفظ تدین، اشتغال داشته باشند، مورد توجه قرار گیرد.

آیت الله محمد یزدی :

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: گسترش و توسعه این نهاد در گذشته در حال تبدیل شدن به حالت زننده ای بود؛ افزایش امکانات و بروکراسی اداری به شان و جایگاه کمیته امداد ضرر سختی می رساند.

آیت الله یزدی همچینن بر لزوم کوچک سازی کمیته امداد تاکید کرد و یادآور شد: گسترش، توسعه و افزایش مشاور و معاون کارساز نیست.

رئیس جامعه مدرسین بر لزوم حل مشکل بیکاری در جامعه تاکید کرد و خطاب به فتاح رئیس کمیته امداد گفت: امیدواریم با مدیریت جنابعالی دیگر خبری از وجود مستحق و نیازمند در کشور نباشد؛ مردم برای بعضی نیازها مشکلاتی دارند که باید برطرف شود.

حضرت آیت الله نوری همدانی :

این مرجع تقلید بر تلاش مسئولان این نهاد در جهت فرهنگ سازی و ایجاد اشتغال برای نیازمندان تاکید کرد افزود: مسئله کمیته امداد تنها اقتصادی نیست، بلکه باید در مسیر فرهنگ سازی و ایجاد شغل نیز تلاش زیادی انجام شود.

حضرت آیت الله علوی گرگانی:

استاد درس خارج حوزه بر حمایت از مستضعفان، تقویت تقوای درونی و مراقبت از بیت المال تاکید کرد ویادآور شد: نسبت به تقویت تقوای درونی خود اهتمام داشته باشید و همواره از بیت المال مراقبت کنید.

حضرت آیت الله علوی گرگانی با تاکید بر توانمند سازی نیازمندان گفت: نیازمندان را با توانمندسازی از تحت پوشش کمیته امداد خارج کنید تا نیازی دائمی به این کمیته نداشته باشند.

ایشان افزود: صندوقی در راستای جمع آوری کمک و سرمایه گذاری خیران راه اندازی کنید و از اموال این صندوق می توانید برای برنامه های کمیته امداد استفاده کنید.

حضرت آیت الله سبحانی:

حضرت آیت الله سبحانی کمیته امداد را نهادی مردمی عنوان کرد و افزود: این نهاد باید متکی به مردم باشد، تکیه به مردم وابسته به جلب اعتماد آن ها است؛ همانگونه که کمیته امداد تا کنون اعتماد مردم را جلب کرده باید پس از این نیز بهتر و روشن تر این کار را انجام دهد.

آیت الله وحید خراسانی

آیت الله وحید خراسانی با بیان اینکه هيچ كاري نزد خداوند محبوب تر از گره گشايي از كار درمانده اي نيست و شاد كردن دلي بهتر از آباد كردن هزار مسكن است، افزود : حفظ آبرو و حيثيت افراد مخصوصا نواميس مردم بسيار مهم است و بايد مراعات شود.

وی با تاکید بر رسیدگی به بیماران نیازمند افزود:کارهای فرهنگی وعقیدتی در اولویت برنامه های کمیته امداد برای مددجویان تحت حمایت باشد.

شایان ذکر است رئیس و هیات امنای کمیته امداد در سفر به قم با حجت الاسلام و المسلمین رحیمیان، تولیت مسجد جامع جمکران و حجت الاسلام و المسلمین شهرستانی، نماینده آیت الله سیستانی  دیدار و گفت وگو کردند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری