کد خبر: ۱۲۴۶۰۰
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۵
آشنا پس از شنیدن سخنان فردی به نام «فواد ایزدی» که کارشناس این برنامه بود ، گفت: بسیار خوشحالم که می بینم با فردی به صورت تلفنی مصاحبه شد که در حوزه های مختلفی چون رسانه ، سیاست داخلی، حقوق بین الملل ، روابط ایران و سعودی ، سخنان رئیس جمهور در سازمان ملل و ... تخصص دارند که جا دارد هم به ایشان تبریک بگویم و هم به صداوسیما !
حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رییس جمهور با حضور در برنامه تلویزیونی «حاشیه» ، به برخی ابهامات و اتهامات دلواپسان پاسخ داد.

به گزارش سرویس سیاسی «انتخاب» ؛ وی در پاسخ به سوالات جهت دار مجری (که ظاهراً نماینده دلواپسان را عهده دار بود)، در مورد اینکه «چه موقع رییس جمهور از فاجعه منا مطلع شد»، گفت: پس از آنکه هواپیما در نیویورک فرود آمد و مقداری معطل ماندیم (که این معطلی دلیل خاصی هم داشت) وزیر محترم خارجه با دکتر روحانی تماس گرفت و خبر این حادثه را داد.

وی در پاسخ به سئوالی در مورد عملکرد رییس جمهور، با بیان اینکه «دکتر روحانی مرد بحران ها و حادثه هاست»، گفت: چهره ی ایشان تغییر کرد و خطاب به وزیر خارجه گفت: چند نفر؟ که دکتر ظریف، عددی را گفت. رئیس جمهور در ادامه گفت: شما برای این عدد، انقدر برافروخته نشده اید.

آشنا در پاسخ به این سئوال مجری برنامه که پرسید «برخی توقع داشتند رئیس جمهور به کشور بازگردد» گفت: تصمیمات رئیس جمهور به واسطه خیلی از مولفه ها صادر می شود و به این سادگی که می گویید ، میسر نمی شود.

وی ادامه داد: ضمن اینکه دکتر روحانی ضمن اینکه همان ابتدا معاون اول خود را مسئول پیگیری حادثه کرد ، مرتباً با تهران ، مکه و حتی منا در ارتباط بود.

پس از این سخنان ، فردی به نام «فواد ایزدی» به عنوان «کارشناس» به صورت تلفنی به برنامه متصل شد و صحبت هایی در مورد روابط ایران - عربستان ، سخنان رئیس جمهور در منا و برخی مباحث دیگر مطرح کرد.

آشنا پس از شنیدن سخنان این فرد ، گفت: بسیار خوشحالم که می بینم با فردی به صورت تلفنی مصاحبه شد که در حوزه های مختلفی چون رسانه ، سیاست داخلی، حقوق بین الملل ، روابط ایران و سعودی ، سخنان رئیس جمهور در سازمان ملل و ... تخصص دارند که جا دارد هم به ایشان تبریک بگویم و هم به صداوسیما !

مشاور فرهنگی رئیس جمهور، در بخش دیگری از این گفت و گو در پاسخ به سئوالی در مورد علت تغییر ابوطالبی به عنوان نماینده ایران در سازمان ملل گفت: ما به لحاظ حقوقی این اقدام غیرقانونی آمریکا را نپذیرفتیم ، اما با آن مواجه شدیم.

آشنا در واکنش به این اصرار مجری که معتقد بود «فرستادن یک نماینده جز ابواطلبی به سازمان ملل ، باعث شد ما ضعیف شویم» گفت: شما خودتان را جای وزارت خارجه بگذارید! من نمی گذارم فردی را که معرفی کردید به اینجا بیاید، شما چه خواهید کرد. در این لحظه مجری گفت: من مجری هستم نه دیپلمات!

وی اما در پاسخ به این سخن مجری گفت: پس اجازه دهید در این مورد دیپلمات ها تصمیم بگیرند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری