کد خبر: ۱۲۴۱۸۶
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۲
رئیس کمیته در پنجمين همايش ملي تجليل از مددجويان سالمند كميته امداد در مشهد مقدس با بیان اینکه نیازمند ترویج فرهنگ احترام به سالمندان و سالخوردگان در سطح کشور هستیم گفت: در کشور ما این فرهنگ ضعیف است لذا باید نسبت به گسترش و ترویج آن اقدام شود.
رئیس کمیته در پنجمين همايش ملي تجليل از مددجويان سالمند كميته امداد در مشهد مقدس با بیان اینکه نیازمند ترویج فرهنگ احترام به سالمندان و سالخوردگان در سطح کشور هستیم گفت: در کشور ما این فرهنگ ضعیف است لذا باید نسبت به گسترش و ترویج آن اقدام شود.

به گزارش اعتدال، سید پرویز فتاح روز سه شنبه در این همایش که در محل رواق شیخ حر عاملی حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار شد،گفت: حضور سالمندان در هر خانواده ای به مثابه حضور پیغمبری است و این نشانگر حرمت، احترام و جایگاه سالمندان است وجوانان به جایگاه و مقام شامخ آنان باید توجه ویژه داشته باشند.

وی با بیان اینکه تکریم سالمندان از سوی پیامبر(ص) بارها سفارش شده و کمیته امداد نیز به عنوان خادمان این قشر فعالیت می‌کند، تصریح کرد: سالمندان تحت پوشش کمیته امداد در کشور نور چشم ما و کارمندان این نهاد خادمان سالمندان هستند و این افتخار بزرگی برای ما محسوب می شود.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه سعادت دنیا و آخرت در احترام به پدران و مادران سالخورده است، افزود: سالمندان و سالخوردگان نیز با نحوه رفتار و سلوک باید احترام خود را نگه دارند و جوانان را به این سمت هدایت نمایند.

فتاح در ادامه با عرض تسلیت در خصوص فاجعه دردناک سرزمین منا که به کشته شدن هزاران نفر از حجاج بیت‌الله الحرام و ایرانیان شد، گفت: در سال 66 که برای سفر حج به سرزمین منا رفته بودم شخصا در قضیه کشتار حاجیان حضور داشتم و حتی شهادتین را به زبان آورده بودم لذا این فاجعه‌ای که چند روز پیش در منا رخ داد و هنوز آمار جانباختگان آن در حال افزایش است نشان از سوءمدیریت عربستان دارد.نشان از سوءمدیریت عربستان دارد.

وی بیان کرد: عربستان در این موضوع خود را مقصر نمی‌داند و نه تنها عذرخواهی نمی‌کند بلکه نمک به زخم ما نیز می‌پاشد و ادعا می‌کند که ایرانی‌ها در این فاجعه مقصر بودند در حالی که همه به خوبی می‌دانیم این کشتار از سوی آنان رقم خورده و سبب عزادار شدن خانواده‌های بسیاری از مسلمانان شده است.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه از قدیم معروف است که برات کربلا را امام رضا(ع) صادر می کند، در این مراسم به مناسبت هفته سالمند، به سالمندان حاضر در همایش و مربیان آنان سفر کربلا اهدا کرد.

پنجمين همايش ملي تجليل از مددجويان سالمند كميته امداد امام خميني (ره) با شعار سالمندی ناتوانی نیست، در جوار بارگاه منور رضوی و در رواق شیخ حر عاملی با حضور 240 سالمند منتخب اين نهاد از سراسر كشور برگزار و به مدت سه روز ادامه دارد.

گفتنی است 25درصد از جمعیت سالمند کشور تحت پوشش خدمات کمیته امداد هستند که درواقع جمعیت سالمندان نیازمند کشور را شامل می‌شوند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری