کد خبر: ۱۲۴۰۸۸
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۹
رئیس جمهوری مصر در مصاحبه با شبکه سی ان ان گفت که او دیگر فکر نمیکند که بشار اسد رئیس جمهوری سوریه باید از قدرت کنار برود.
رئیس جمهوری مصر در مصاحبه با شبکه سی ان ان گفت که او دیگر فکر نمیکند که بشار اسد رئیس جمهوری سوریه باید از قدرت کنار برود.

به گزارش خبرگزاری فارس، عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر در مصاحبه با شبکه سی ان ان گفت که او دیگر فکر نمی‌کند که بشار اسد رئیس جمهوری سوریه باید از قدرت کنار برود.

رهبران کشورهای غربی نیز طی ماههای اخیر با چرخش مواضع خود درباره سوریه از پیش شرط کناره گیری بشاراسد از قدرت برای پایان دادن به بحران سوریه عقب نشینی کرده اند.

السیسی درمصاحبه با خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز درباره بحران سوریه گفته بود که «ما بسیار خواهان و مایل هستیم که سوریه به عنوان یک کشور و دولت باقی بماند و به کشورها و دولتهای کوچکتر تقسیم نشود».

رئیس‌جمهور مصر با هشدار درباره تجزیه سوریه تصریح کرد که این موضوع به معنای افتادن تسلیحات و تجهیزات به دستان تروریست‌ها است و اگر چنین موضوعی محقق شود،‌خطر فقط منحصر به سوریه نخواهد بود بلکه به دیگر نقاط و همسایگان آن انتقال یافته و تهدید جدی برای منطقه است و این چیزی است که ما از آن نگرانی داریم.

خبرنگار آمریکایی از رئیس‌جمهور مصر درباره راه‌حل قطعی برای مقابله با گروه‌های تروریستی و افراطی سوال کرد که السیسی جواب داد: «این دقیقا همان معمایی است که ما داریم درباره آن حرف می‌زنیم».

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری