کد خبر: ۱۲۳۰۱۸
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۵
سید پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد و احمد شفیع زاده، مدیر عامل بانک دی تفاهم نامه همکاری با هدف اعطای تسهیلات اشتغالزایی به خانواده های تحت حمایت کمیته امداد امضاء کردند.


به گزارش اعتدال، فتاح در این دیدار با اشاره به تاثیر منفی شرایط رکود در کشور بر وضعیت زندگی قشر ضعیف جامعه، گفت: در این وضعیت اقتصادی، اقشار کم درآمد تا مرز خط قرمز پیش می روند و این درحالی است که کمیته امداد مانع افزایش فقر در این دهک های پایین اجتماعی می شود.

وی با بیان اینکه در حاشیه شهرهای بزرگ و برخی استان ها فقر افراد بیشتر نمایان شده است، ادامه داد: استقلال مادی و توانمندسازی این افراد از موثرترین اقداماتی است که توسط این نهاد صورت می گیرد.

فتاح یادآور شد: تمام تلاش ما شناسایی و احیاء استعداد و توانمندی مددجویان از طریق آموزش های فنی و حرفه ای و اعطای تسهیلات قرض الحسنه و نظارت بر توانمندسازی آنان است تا زمینه حضور این افراد در بازار کار فراهم شود و از چرخه حمایتی خارج شوند که این روش موجب افزایش اعتماد به نفس و عزتمندی آنان را به دنبال خواهد داشت.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به مبحث عدم امنیت و هزینه بر بودن صندوق صدقات فلزی اشاره کرد و یادآور شد: برای الکترونیکی کردن این صندوق ها اقدامات اساسی در حال اجراست تا بهره وری ما برای کمک به مستمندان از این طریق افزایش یابد؛ چرا که بیشترین جا به جایی تراکنش های مالی مشارکت های مردمی از طریق خدمات الکترونیک صورت می گیرد.

مدیر عامل بانک دی نیز در این دیدار با بیان اینکه اعطای تسهیلات به مددجویان از طریق بانک ها و مدیریت آن باید توسط کمیته امداد صورت گیرد،گفت: هرچه اعطای تسهیلات هدفمندتر انجام شود به نتیجه مطلوب تری دست خواهیم یافت؛ باید اقدامات فقرزدایی جامعه و اعطای تسهیلات قرض الحسنه را برای این قشر متمرکز کنیم.

وی افزود: این بانک در منطقه کرمان و سیستان و بلوچستان به دلیل محرومیت زیاد و امکانات ضعیف اقدام به اشتغال زایی افراد نیازمند کرده است و این فعالیت ها با کمک خودجوش مردم این مناطق شروع شده و نتایج مطلوبی داشته است.

تفاهمنامه همکاری کمیته امداد و بانک دی به مبلغ 60 میلیارد ریال جهت اعطای تسهیلات اشتغالزایی به خانواده های تحت حمایت کمیته امداد به امضای طرفین رسید که بر اساس این تفاهم نامه مجریان طرح های اشتغال کمیته امداد با معرفی نامه از این نهاد تا سقف 150 میلیون ریال و یک ضامن معتبر می توانند از تسهیلات این بانک بهره مند شوند.

همچنین براساس این تفاهم نامه معرفی نامه های کمیته امداد به عنوان گواهی تایید توانایی و مهارت فنی متقاضیان و مجاز بودن نوع شغل و محل اشتغال و دارابودن توجیه فنی و اقتصادی طرح تلقی خواهد شد و شعب بانک هیچگونه مجوز شغلی دیگری از متقاضیان معرفی شده از طرف کمیته امداد مطالبه نخواهد کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری