کد خبر: ۱۲۲۴۷۲
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۲
فتاح در سفر استاني خود به خراسان جنوبي با حجت الاسلام رضايي، امام جمعه بیرجند ديدار كرد.
به گزارش اعتدال، سيد پرويز فتاح در ديدار با حجت الاسلام و المسلمين رضايي، امام جمعه بيرجند،گفت: حامی مشکلات مردم و نیازمندان هستیم و نیازهای ضروری استانها را به طور جدی در تهران پیگیری می کنیم.

وي با اشاره به پتانسيل و ظرفيت موجود استان خراسان جنوبي گفت:درک هر چه بیشتر شرایط حاکم بر منطقه و خشکسالی ها و کم آبی هایی که وضعیت زندگی را در مناطق مختلف، سخت و دشوار کرده، وظیفه ما را در امداد سنگین تر می کند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور تأکید کرد: با درک این شرایط و دیدن واقعیت ها از نزدیک، سعی می کنیم از این پس حامی خوبی برای مردم این استان در تهران و در نزد دولتمردان باشیم و مسائل موجود را به طور جدی پیگیری نماییم.

حجت الاسلام والمسلمین رضایي نيز در اين ديدار با بيان اينكه در فرهنگ اهل بیت، امداد و کمک رسانی از ارزش بسیار والایی برخوردار و به آن تأکید ویژه ای شده است،گفت:با وجود این فرهنگ اصیل، همه انسان ها بايدتنهادر بارگاه ایزد منان طلب خواسته و رفع نیاز نمایند.

حجت الاسلام والمسلمین رضایی، رفع نیاز این قشر آسیب دیده را از مهمترین وظایف امداد عنوان کرد و ياد آور شد:با فرهنگ سازی مناسب و ترویج فرهنگ قناعت، می توان جهت و سمت این نیازها را تغییر داد.

رضایی تأکید کرد: با ترویج فرهنگ انفاق و همچنین تغییر شیوه ها و سبک زندگی مردم، جامعه هدف امداد دیگر نیازی به اعتبارات دولتی و کمک های مورد منفقین و حامیان نخواهند داشت.

وی از کار کردن به عنوان یک عامل تربیتی بسیار مطلوب یاد کرد و گفت: کمیته امداد امام خمینی(ره) در زمینه اشتغالزایی از هیچ تلاشی دریغ نداشته و ندارد اما با توجه به اهمیت جایگاه اشتغال در رشد فردی و اجتماعی بايد به این مسئله بیش از این توجه شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری