کد خبر: ۱۲۰۵۳۸
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۸
سید پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد و سید کامل تقوی نژاد،مدیر عامل بانک سپه با هدف توانمندسازی محرومان با محوریت اشتغال تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.


به گزارش اعتدال، سید پرویز فتاح در این دیدار با تاکید بر توانمند سازی و شناسایی استعدادهای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد گفت: جامعه هدف ما اقشار آسیب پذیر و نیازمندی هستند که وضعیت اقتصادی و تورم درکشور بیشترین تاثیر را بر زندگی آنان به جای می گذارد.

وی با بیان اینکه پرداخت مستمری به مددجویان بسیار ناچیز است و نمی تواند آنان را توانمند کند، افزود: در آموزه های دینی به ارائه تسهیلات قرض الحسنه بسیار سفارش شده است، این درحالی است که پرداخت مستمری مددجویان را وابسته می کند و مانع ورود آنان به بازار می شود.

وی با بیان اینکه بسیاری از خانوادهای تحت پوشش کمیته امداد دارای افراد با استعداد و موفقی هستند، تصریح کرد: کمیته امداد با شناسایی استعدادها و ارائه آموزش های فنی و حرفه ای و تسهیلات بانکی افراد جویای کار را توانمند و وارد بازار کار می کند.

فتاح با تاکید بر اینکه هرچه به این افراد کمک شود به نظام کمک کرده ایم، خاطرنشان کرد: کمیته امداد امام از سال 88 تاکنون با پرداخت چهارهزار و 200میلیارد تومان تسهیلات توانسته 400هزارمددجو را توانمند و از چرخه حمایتی خود خارج کند.

سید کامل تقوی نژاد ، مدیرعامل بانک سپه نیز در ادامه این مراسم،گفت: با توجه به اینکه کمیته امداد با مستحق ترین قشر جامعه در ارتباط است لذا خدمات این نهاد بسیار ارزنده و ارشمند است .

در پایان تفاهمنامه همکاری میان بانک سپه و کمیته امداد امام خمینی ( ره ) به مبلغ 600 میلیارد ریال جهت اعطای تسهیلات اشتغالزایی به خانواده های تحت حمایت کمیته امداد مبادله شد.

بر اساس این تفاهم نامه مقرر شده است تسهیلات به معرفی شدگان از سوی کمیته امداد در مشاغل خانگی پنجاه میلیون ریال ، خوداشتغالی یکصد و پنجاه میلیون ریال و در طرح های توسعه ای تا سقف 750 میلیون ریال با مدت بازپرداخت پنج سال به بانک پرداخت شود.

همچنین دراین تفاهم نامه آمده است معرفی نامه های کمیته امداد تا سقف 300 میلیون ریال به عنوان مجوز شغلی گواهی مهارت فنی طرح محسوب می شود و بانک مدارک شغلی دیگر مطالبه نخواهد کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری