کد خبر: ۱۲۰۳۳۵
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۷
دفتر نخست وزیری عربستان ضمن هشدار به حجاجی که امسال مناسک حج به جا خواهند آورد تهدید کرد با هرگونه شعار که فضای حج را تیره و احساسات حجاج را تحریک کند، برخورد خواهد کرد.
به گزارش پایگاه خبری الیوم السابع، ماجد القصبی وزیر امور اجتماعی و جانشین وزیر فرهنگ و اطلاع رسانی عربستان با صدور بیانیه ای در جلسه هفتگی دفتر نخست وزیری سعودی اعلام کرد که این دفتر به حجاج بیت الله حرام هشدار می دهد در مناسک حج فقط عبادت کنند و از دادن شعارهایی که فضای حج را تیره می کند، خودداری کنند.

القصبی افزود: محمد بن نایف وزیر کشور عربستان با استقبال از ورود دسته های حجاج به عربستان و تاکید بر ارائه خدمات دهی به آنها در مکه مکرمه و مدینه منوره از آنها خواسته که شعار سیاسی ندهند.

القصبی ضمن اعلام آمادگی بخش های دولتی و خصوصی عربستان برای ارائه خدمات دهی به سه میلیون حجاجی که قرار است امسال حج به جا بیاورند، در عین حال هشدار داده با افرادی که علیه عربستان شعار دهند، برخورد خواهد شد.

با توجه به تجاوز پنج ماهه عربستان به یمن و کشتار هر روزه زنان، کودکان و مردان بی گناه یمنی و همچنین تخریب زیر ساخت های این کشور و مراکز آموزشی و بهداشتی، یمن، آل سعود بیم آن دارد که حجاج با دادن شعار در مراسم حج وجهه حقیقی و خوی وحشی گری رژیم آل سعود را برای جهانیان علنی سازند.

عربستان در ائتلاف با 9 کشور عربی منطقه به جز عمان و همراهی آمریکا از ششم فروردین سال جاری حملات گسترده ای را علیه یمن، آغاز کرد تا عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن جنبش مردمی انصارالله که امنیت شهرهای یمن را در اختیار دارد، جلوگیری کند.

مسلمانان جهان همچنین از اقدامات رژیم آل سعود در همراهی این رژیم با گروهک تروریستی داعش در کشتار مردم مسلمان سوریه و عراق خشمگین هستند و این امر موجب شده تا رژیم عربستان برای جلوگیری از اعتراض مسلمانان در مناسک حج امسال پیشاپیش اقدام به تهدید حجاج نماید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری