کد خبر: ۱۲۰۲۱۶
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۴
شبکه خبری المیادین از کشته شدن فرمانده لشگر هجدهم عربستان سعودی به دست ارتش و کمیته های مردمی یمن خبر داد.
به گزارش اعتدال به نقل از ایرنا، المیادین گزارش داد، سرلشکر «عبدالرحمن بن سعد الشهرانی» فرمانده لشگر هجدهم سعودی در جریان تصرف پایگاه این لشگر در منطقه جیزان عربستان توسط ارتش و کمیته های مردمی یمن کشته شد.

از سوی دیگر خبرگزاری رسمی یمن(سبا) نیز گزارش داد که ارتش و کمیته های مردمی یمن روز یکشنبه به تحکیم مواضع خود در پایگاه نظامی «الفریضه» در منطقه جیزان عربستان پرداختند.
بر اساس این گزارش، نظامیان عربستان با وجود تلاش های فراوان نتوانستند این پایگاه را از نیروهای یمنی پس بگیرند.

ارتش و کمیته های مردمی یمن، همچنین پایگاه نظامی «الردیف» در جیزان عربستان را گلوله باران کردند که منجر به فرار نظامیان سعودی از این پایگاه شد.

در پی حملات نیروهای یمنی همچنین چند دستگاه تانک ارتش سعودی در پایگاه غرف الشیح در منطقه جیزان منهدم شد.

عربستان با ائتلاف 9 کشور عربی منطقه به جز عمان از 6 فروردین سال جاری حملات گسترده ای علیه فقیرترین کشورعربی منطقه به اجرا گذاشت تا عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری فراری و مستعفی را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن جنبش مردمی انصارالله که امنیت شهرهای یمن را تامین می کردند، جلوگیری کند.

در نتیجه حملات نیروهای ائتلاف، علاوه بر تخریب زیرساخت های خدماتی، بیمارستانها، مدارس و منازل مسکونی در یمن، بیش از چهار هزار نفر کشته، هزاران نفر زخمی و صدها هزار نفر نیز آواره شده اند.

کارشناسان، تجاوز عربستان به یمن و محاصره مردم این کشور را به اقدام رژیم صهیونیستی در قبال ساکنان غزه، تشبیه کرده اند.

ارتش و جنبش انصارالله یمن که از فروردین ماه گذشته تاکنون مقابل تجاوز کشورهای عربی به رهبری عربستان مقاومت کرده و بیشتر شهرها را در اختیار خود دارند، در جبهه دیگری با گروه های تروریستی القاعده و داعش که مورد حمایت مالی و تسلیحاتی عربستان هستند، می جنگند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری