کد خبر: ۱۱۹۹۱۶
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۶
به گزارش اعتدال، سید پرویز فتاح در جمع مدیران و کارکنان کمیته امداد استان زنجان با گرامیداشت یاد و خاطره 3 هزار شهید استان زنجان، حضور خود در این استان را توفیق بزرگی دانست و اظهار داشت: همه باید درکمیته امداد طوری عمل کنیم که شایسته نام امام راحل است.
وی با اشاره به اینکه نام امام خمینی (ره) بر روی کمیته امداد موجب عملکرد متفاوت این نهادشده است، گفت: این توفیق سبب می شود تا مانند امام راحل خدمتگزار مردم و مستمندان باشیم. وی با اشاره به اینکه سرمایه اصلی کمیته امداد اعتماد مردم است گفت عملکرد همه امدادگران باید به گونه ای باشد که این سرمایه هر روز افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد در این دوره تحولی، به سادگی و اخلاص درعمل و پرهیز از شعار گرایی نیاز دارد، گفت:شعار و اساسنامه کمیته امداد رسیدگی به امور مددجویان است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور با بیان اینکه مددکار و فعال مشارکت های مردمی که به سمت جذب حامی می رود، باید خودش وارسته و خودساخته و عامل باشد، گفت: در غیر این صورت در طرف مقابل اثری نخواهد داشت و شاید در برخی از موارد آن عامل بیشتر از خیر و کمیته امداد سود می برد، چون وقتی حامی کمک می کند، دریافت کننده آن خدا است.

فتاح با اشاره به مطالبه مقام معظم رهبري در زمينه داشتن رفتار بسيجي وار از سوي كميته امداد گفت: رفتار بسیجی رفتار مخلصانه و عاشقانه است ورفتار بسیجی آنقدر زیبا است که امام خمینی (ره) نیز آرزو می کردند پاسدار یا بسیجی باشند.

فتاح همچنین بر رسیدگی به امور فرهنگی مددجویان تاکید کرد و افزود: برای تقویت مبانی راه انقلاب و امام خمینی (ره) باید مباحث فرهنگی تقویت شود، چرا كه مباحث فرهنگي زيربناي ساير امور محسوب مي شود و بايد قبل از خودكفايي مددجويان نسبت به توانمندي فكري آنها اقدام شود.

وی با بیان اینکه در کمیته امداد دخالت در مسائل سیاسی ممنوع است، گفت: كميته امداد طرفدار گروه و يا جناح خاصي نيست و نبايد در ماه هاي منتهي به انتخابات كاری کنیم که شائبه سیاسی داشته باشد، تنها كار سياسي كميته امداد كمك به مددجو و توانمندي وي است.

فتاح همچنين در جمع گروهی ازنخبگان و کارآفرینان کمیته امداد استان توفیقات این جمع را جمع رضایت بخش خواند وافزود اين گروه با تحمل سختي به اين جايگاه رسيده اند، اما بايد متوجه اين امر باشيم كه دنیای گذر است و حضور انسان ها در آن موقتی است و باید از سختی های راه برای رسیدن به مدارج بالا استفاده کرد.

فتاح وظیفه کمیته امداد را دستگیری از نیازمندان و رساندن آنها به خودکفایی عنوان و تصریح کرد: کمیته امداد یک درمانگاه موقت است و پس از خودکفایی، مددجویان از چرخه حمایتی خارج می شوند و این افتخار کمیته امداد است. در این نهاد به دنبال كمك موقتي به مددجویان هستيم و همه تلاش ما در رسيدن به خودكفايي و توانمندسازي آنها است، چرا كه عزت و استقلال مددجويان با خودكفايي آنها حاصل مي شود.، اما خودكفايي و استقلال آنها بايد از طريق وام هاي اشتغال به صورت صحيح انجام شود، چراكه وام هاي اشتغال همچون تيغ دو لبه است و اگر نادرست پرداخت شود به مددجو ضربه مي زند.

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری