کد خبر: ۱۱۹۵۲۴
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۰
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در نشست تخصصی و آموزشی روسای ادارات حراست کل کشور این نهاد به منظور همفکری و تعامل نظر در خصوص اهمیت اقدامات حراستی حضور یافت.
به گزارش اعتدال ، سید پرویز فتاح در این نشست با بیان اینکه نیروهای حوزه حراست کمیته امداد باید ماموریت و عملکردشان در شان و جایگاه کمیته امداد، نظام و انقلاب باشد، بر لزوم ارتباط صحیح و مناسب نيروهاي حراست با جامعه هدف این نهاد تاکید کرد و گفت: مخاطبان و مراجعان ما از دهک های پایین جامعه هستند، بنابراین مسائل بايد واقع بينانه ديده شود و كارها در عين جديت با تعامل و احترام به ارباب رجوع دنبال تا از ایجاد تنش جلوگیری شود.

وی ادامه داد: حراست کمیته امداد با دستیابی به بخش عمده ای از اهداف سازمانی به مرزهای یک حراست استاندارد نزدیک شده است که این امر باید تقویت شود. این بخش از امداد توانسته است با شناسایی به موقع از بروز تخلف و تصرف در اموال بیت المال جلوگیری کند.

فتاح با بیان اینکه حراست بايد هميشه شان و آبروي مددجویان را درنظر بگیرد و در صورت مشاهده خطا و مشکلی با ظرافت و درايت خاصي با مسئولين ذيربط موضوع را پيگيري کنند خطاب به نیروهای حراستی گفت: اجازه ندهید فرد یا افرادی برکارها و تخلفات خود سرپوش بگذارند ودر صورت مشاهده با متخلفین برخورد جدی صورت گیرد.

وی همچنين به موضوع امانتداری نیروهای حراست اشاره کرد و یادآور شد: نقش حراست نقش امانتدارانی است که امانت مردم را به دست صاحبانشان می رساند و انتظار می رود صفت نیک امانتداری را در خودمان تقویت و پررنگ تر کنیم.

رئیس کمیته امداد نقش حراست را در جهت پایش ، نظارت وکمک به ارتقاء مجموعه مهم خواند و افزود:صیانت از منابع مادی ومعنوی کمیته امداد وظیفه همه است و حراست در این امر با دقت بیشتری ایفای نقش می کند.

فتاح حراست را چشم ، بازو و وجدان مدیریت عنوان کرد و افزود: مدیران به علت مشغله کاری فراوان شاید در جریان بسیاری از امور قرار نگیرند که حراست با توجه به ماموریت ها و وظایف و با اشراف کامل باید به مدیران کمک و از بروز هرگونه تخلف جلوگیری کنند.

در ادامه این نشست تخصصی حجت الاسلام حاج شیخ محسن کازرونی،رئیس هیات امنای کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: دید و نگرش حراست باید نشات گرفته از تقوا، سلامت و حراست از جان، مال، شرف، حیثیت و کرامت مددجویان و سازمان باشد.

وی با بیان اینکه وظیفه اصلی نیروهای حراست، مواظبت از سلامت هر سازمان است چراکه هر سازمانی در جهت نیل بر اهداف خود به سلامت درونی و بیرونی نیاز دارد افزود: نیروهای حراست برای حفظ سلامت سازمان خود باید از نفوذ آفت ها جلوگیری و با تشخیص و شناخت آفت های درونی، زمینه های علاج به موقع و سلامت سازمان را فراهم سازند.

وی با اشاره به اینکه حفاظت از بیت المال بسیار اهمیت دارد ادامه داد: این افراد باید تمام تلاش خود را برای حفاظت از بیت المال در امداد داشته باشند چرا که نظام مقدس جمهوری اسلامی با عنوان حافظ سلامت، کرامت انسانی و مدافع حقوق مردم و نیازمندان

است.

حجت الاسلام کازرونی سلامت سازمانی و تشکیلاتی را ناشی از عملکرد صحیح حراست دانست وگفت: مهمترین، موثرترین و کارآمد ترین واحد یک سازمان حراست است به شرط آنکه تقوا، سلامت و علم بر آن حاکم باشد.

رئیس هیات امنای کمیته امداد با بیان اینکه ایجاد فضای امن و آرام ، امنیت آفرینی و ارتقاء جایگاه کمیته امداد از جمله اولویت های حوزه حراست است، خاطر نشان کرد: نیروهای حراست باید آگاهی کاملی از محیط خود داشته و به آرمان ها و خون شهدا وفادار باشند.

حجت الاسلام کازرونی کار حراست را یک امرتخصصی عنوان کرد و افزود: لازمه آن داشتن ارتباط مطلوب و تامین امنیت روانی در بین جامعه هدف کمیته امداد است؛ نیروهای حراست باتوجه به اشرافي كه به مجموعه دارند مي توانند از بروز بسیاری از تخلفات پیشگیری کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری