کد خبر: ۱۱۹۰۶۰
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۳
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با رئیس و اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در محل این کمیسیون دیدارو گفت وگو کرد.
به گزارش اعتدال، سید پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در این دیدار بررفع مشکل مسکن مددجویان ، اعطای تسهیلات مسکن مددجویی با روان سازی بازپرداخت اقساط تاکید کرد و گفت: باید ساختار اداری امداد در جهت روان سازی خدمات و پرهیز از بروز برخی ناهنجاری ها اصلاح شود.

وی افزود: باید بپذیریم که با حل مشکل مسکن ، معیشت و خدمات رسانی مناسب برای مددجویان و نیازمندان گام های مهمی در حل مشکلات خانواده های تحت حمایت و نیازمندان برداشته خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه ساختار تشکیلاتی امداد مردانه تعریف شده است اظهار داشت: با زنانه شدن فقر در کشور باید این ساختار تغییر و در جهت اصلاح آن حرکت کند.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه با عزمی راسخ و استوارو برنامه ریزی های دقیق و کارشناسی در تلاش برای رفع مشکل مسکن مددجویان با اعطای تسهیلات و بازپرداخت آسان هستیم تصریح کرد: در این راستا حمایت های قانونی مجلس شورای اسلامی و عزم دولت نقش بسزایی خواهد داشت.

فتاح با اشاره به اینکه همه مسئولان امداد در تولید فقر و فقیر نشینی نقشی نداشته اند بلکه همواره با تلاش مضاعف سعی در جبران کمبودها دارند خاطر نشان کرد: در صدد هستیم با همکاری دولت و مجلس مشکلات نیازمندان به ویژه مددجویان را در بخش تامین اجتماعی مرتفع کنیم.

وی در ادامه با اعلام موافقت با کلیات طرح تفکیک خدمات حمایتی از توانبخشی گفت: در صورت تصویب دقیق و کارشناسانه، این طرح می تواند بسیاری از موازی کارهای کمیته امداد و سازمان بهزیستی را برطرف کند.

سید مهدی هاشمی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار با بیان اینکه ساختار کمیته امداد درونگرا است خواستار تغییر این رویکرد شد و افزود: این نهاد می تواند با استفاده از توان بخش خصوصی و همکاری کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تقاضای مسکن مددجویان را تامین کند.

در ادامه این دیدار اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خواستار توجه جدی به حل مشکلات مسکن مددجویان به ویژه در شهرهای محروم، چاره اندیشی در جهت بازپرداخت اقساط مسکن مهر مددجویان ، تعامل با بانک ها ، اقساط مقاوم سازی مسکن روستایی، و همچنین راه اندازی تعاونی هایی با مشارکت مددجویان در قالب فعالیت های گروهی در راستای توانمند سازی مددجویان شدند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری