کد خبر: ۱۱۸۶۲۲
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۳
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در آئین جشن خودکفائی دو هزار و 500 نفر از مددجویان کمیته امداد آذربایجان شرقی گفت: در سال گذشته 120 هزار وام خودکفائی به مددجویان تحت حمایت در سطح کشور اعطا شده است و در نشستی که با رئیس جمهور و معاونان وی داشتم بر قابلیت کمیته امداد جهت 2 برابر شدن این تسهیلات تاکید کردم .
به گزارش اعتدال، مهندس سید پرویز فتاح ضمن تقدیر از بانک های عامل در اعطای تسهیلات به مددجویان این نهاد افزود: در کمیته امداد وامی به جز وام قرض الحسنه به مددجویان داده نمی شود.

وی با بیان اینکه ما به دعای خیر مددجویان تحت حمایت امید بستیم اظهار داشت: نگاه ترحمی به مددجویان پسندیده نیست و باید توجه داشت که استقلال اقتصادی و خودکفائی مددجویان مایه افتخار است نه تحت پوشش بودن.

رئیس کمیته امداد گفت: در بین مددجویان تحت پوشش این نهاد نخبگی و استعداد فریاد می زند ، مددجویان فریاد خاموش جامعه ما هستند و باید از آنان حمایت شود .

فتاح در ادامه با اشاره به تولیدات فرش و صنایع دستی و ... توسط محرومان کشور تصریح کرد : با وجود این همه هنر و موج زدن توانمندی، اطلاق عنوان تحت پوشش و مددجو برای این افراد صحیح نیست و باید فرصت عرضه توانمندی آنها فراهم شود.

فتاح با اشاره به اینکه جشن واقعی زمانی است که مددجویان تحت حمایت خودکفا شوند تصریح کرد: مددجویان خودکفا شده از درون خوشحال هستند و می توان شادی را در چهره آنان به عینه مشاهده کرد .

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه خانواده های تحت پوشش کمیته امداد حرمت دارند و باید عزت آنان حفظ شود، خاطر نشان کرد در صورتی که دولت یارانه ثروتمندان را حذف کند و به فقیران اختصاص دهد فاصله طبقاتی در جامعه کاهش خواهد یافت .

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه کمیته امداد شجره طیبه ای است که توسط امام راحل پایه گذاری شده است خاطرنشان کرد: آوازه کمیته امداد به خارج از مرزهای ایران اسلامی رسیده و کشورهای منطقه از مدل کمیته امداد در خدمت به محرومان استفاده می کنند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ادامه داد: امروز قرارداد خرید 2 هزار تراکتور بین کمیته امداد و تراکتورسازی ایران منعقد شد که پس از واریز مبالغ آن تحویل مددجویان داده خواهد شد.

مهندس فتاح از ثبت نام 300 هزار حامی نیکوکار در قالب طرح های اکرام و محسنین طی ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: جامعه سالم و قرآنی اگر به سمت کارهای خیر گام بردارد آن جامعه عاقبت به خیر خواهد بود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری