کد خبر: ۱۱۸۶۰۰
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۱
وزیر خارجه ایتالیا در دیدار با روحانی ضمن تقدیم دعوتنامه رسمی نخست وزیر ایتالیا برای دیدار رییس جمهوری ایران از رم، اظهار امیدواری کرد با توجه به رقابت بسیار میان کشورهای مختلف برای میزبانی از دکتر روحانی، این دیدار در نزدیک ترین زمان ممکن انجام شود.
به گزارش اعتدال به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، «پائولوجنتیلونی» روز چهارشنبه در این دیدار افزود: در دوران های مختلف و فراز و نشیب های سیاسی، ایتالیا همواره باب گفت وگو و مودت را با جمهوری اسلامی ایران باز نگه داشته است.

وی هدف از سفر مجدد خود را توسعه هر چه بیشتر و سریع تر روابط موجود دانست و ادامه داد: دو کشور می توانند علاوه بر تعاملات سیاسی، در حوزه های تجارت، بازرگانی، اقتصاد و بین المللی همکاری کنند؛ زیرا جامعه جهانی نیاز به نقش آفرینی ایران در راستای ثبات و آرامش منطقه دارد.

پائولوجنتیلونی سابقه روابط تجاری و بازرگانی دو کشور در مسیر جاده ابریشم را میراثی اقتصادی و فرهنگی توصیف و تاکید کرد: رم نیز بر این باور است که باید برنامه ریزی ها در حوزه اقتصادی به نحوی انجام شود که از طریق سرمایه گذاری و تولید مشترک به منطقه و کشورهای ثالث که پیرامون ایران قرار گرفتند، صادرات داشته باشیم.

وزیر خارجه ایتالیا با بیان این که در هیات همراهش بازرگانان و صاحبان صنایع بسیار مهم ایتالیا حضور دارند و در حال حاضر مشغول مذاکره با صنایع و بنگاه های اقتصادی ایران هستند، اظهار امیدواری کرد: این همکاری به نفع طرفین بوده و منجر به انتقال سرمایه و فناوری به ایران و توسعه شبکه ارتباطی و راه ها و نیز توسعه صنایع نفت و گاز شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری