کد خبر: ۱۱۸۲۳۲
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۵
جاش ارنست در کنفرانس خبری خود این سناتور جمهوری خواه ایالت آرکانزاس را تحقیر کرد.
جاش ارنست در کنفرانس خبری خود این سناتور جمهوری خواه ایالت آرکانزاس را تحقیر کرد.

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، روزنامه واشنگتن تایمز (washington times) نوشت: "رئیس جمهور اوباما، روز پنجشنبه با هشدار به نمایندگان و قانونگذاران کنگره از آنها خواست که تحت تاثیر لابی های "بی رحم" و متمول قرار نگیرند.

کاخ سفید با این حرکت نشان داد که عزم خود را برای به ثمر رساندن توافقنامه هسته ای ایران جزم کرده است."

 به گزارش این روزنامه، باراک اوباما در ادامه از تلاش بیست میلیون دلاری مخالفان برای رد کردن این توافق توسط کنگره خبر داد و از گروه‌های حامی توافق خواست که تلاش‌هایشان را افزایش دهند: "لابی‌گری که طرف مقابل دارد انجام می‌دهد، بسیار قوی و دارای امکانات مالی گسترده و بی‌رحم است. در غیاب صدای شما در حمایت از توافق هسته ای، خواهید دید همان نیروهایی که ما را به جنگ عراق کشاندند، شرایطی را ایجاد خواهند کرد که ما یک فرصت تاریخی را از دست بدهیم و بار دیگر در مسیر درگیری نظامی بالقوه قرار بگیریم."

 جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید نیز در کنفرانس خبری بعد از این اظهارات اوباما، با تمسخر سناتور تام کاتن، از او با عنوان "مرد اسرارآمیز ملی" یاد کرد. تام کاتن روز پنجشنبه مدعی شده بود در سفر اخیری که به اروپا داشته اسنادی را به دست آورده که از توافق جانبی آمریکا با ایران بر سر مسایل هسته ای پرده بر می دارد.

 واشنگتن تایمز در ادامه با "تازه کار" خواندن کاتن و به نقل از سخنگوی کاخ سفید می نویسد: "امیدوارم سناتور کاتن سفر خوبی را به وین تجربه کرده باشند، ولی نیازی نبود برای به دست آوردن اطلاعاتی که خود مدعی آن هستند به این سفر طولانی بروند!" ارنست در ادامه با کنایه به یک فیلم کمدی-جاسوسی (آوستین پاورز 1997) گفت که سناتور کاتن همیشه "مرد اسرار ملی" بوده است.

 
این منبع خبری در پایان نوشت: "کنگره آمریکا 60 روز مهلت دارد تا توافق هسته ای با ایران را بررسی کند که اکثر جمهوری خواهان با آن مخالف هستند. برخلاف تمسخر کاتن، نگرانی های هر دو حزب از جزییات مخفی و محرمانه توافق ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی معضل بزرگ کنگره می باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری