کد خبر: ۱۱۴۶۰۷
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۹
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه این نهاد طی سالهای گذشته برای حمایت از اقشار آسیب پذیر و نیازمندان اقدامات موثری انجام داده است،گفت: مردم اعتماد زیادی به کمیته امداد دارند و با توجه به خدمات و لطف خدا هر سال نیز این اعتماد و اطمینان بیشتر می شود.

به گزارش اعتدال، سید پرویز فتاح در نشست  با مسئولان و مدیران موسسات خیریه در ستاد مرکزی کمیته امداد،افزود: چترحمایتی کمیته امداد در همه روستاها و شهرهای کشور پهن شده و تاثیرات بسزایی در توانمندسازی نیازمندان داشته است.

وی در ادامه به ایتام تحت حمایت این نهاد اشاره کرد و گفت: هم اکنون 230 هزار یتیم از حمایت های این نهاد بهره مند وهریک از این ایتام دارای سه تا چهار حامی هستند و خدا را شکر اکنون مشکلی جدی برای حمایت از این افراد وجود ندارد.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه طرح محسنین از سه سال گذشته شروع شده ولی امسال این طرح با حجم و ابعاد گسترده تری در کشور طرح می شود ، ادامه داد: با اطلاع رسانی که توسط رسانه ها صورت گرفت طبق اعلام معاونت حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد تاکنون بیش از 220 هزار حامی برای این افراد اعلام آمادگی کرده اند.

فتاح تصریح کرد: انتظار این همه لطف و عنایت مردم خیر و نیکوکار را برای حمایت از این افراد نداشتیم به طوری که با اعلام تعداد 270 هزار مددجویی که با وجود داشتن سرپرست قادر به اداره زندگی نیستند طی مدت محدودی حامیان زیادی را جذب کردیم.

فتاح این حمایت خیرخواهانه و حس همنوع دوستی را ناشی از روح بلند مردم ایران عنوان کرد و اظهارداشت: باید به این ملت آفرین گفت چرا که نگاه خیرخواهانه مردم مومن و متعهد ایران نسبت به هموطنان نیازمند خود قابل تقدیر است.

وی خاطرنشان کرد: امدادگران واسطه و پل ارتباطی میان اغنیا و نیازمندان هستند که به گفته رهبر معظم انقلاب تکیه اصلی این نهاد مقدس مردم متعهد و نیکوکار هستند که هرچه این ارتباط و تعامل با خیران و نیکوکاران بیشتر و نزدیکتر باشد نتایج آن در جامعه قابل مشاهده خواهد بود.

رئیس کمیته امداد در ادامه به نگاه بلند و مناعت طبع مددجویان اشاره کرد و گفت: بسیاری از افراد تحت حمایت این نهاد آنقدر بلند نظر و کم توقع هستند که در برخی ملاقات و دیدارها هیچ کمک مادی را طلب نمی کنند. این افراد هرچند فقیر و نیازمند هستند ولی قطعا بهشتی اند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری