کد خبر: ۱۱۴۰۲۶
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۷
سید پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد و محمدعلی سهمانی اصل، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون با هدف اعطای تسهیلات اشتغالزایی به خانواده های تحت حمایت کمیته امداد تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.

به گزارش اعتدال، سید پرویز فتاح در این دیدار با تاکید بر توانمندسازی خانواده های تحت حمایت این نهاد ،گفت: افراد تحت حمایت این نهاد، انسان های بزرگ و دارای توانمندی زیادی هستند که تمام تلاش ما احیاء استعداد این افراد از طریق آموزش های فنی و حرفه ای و ارائه وام قرض الحسنه اشتغال برای استقلال مادی و توانمندسازی است که در این راستا از بانک ها و مسئولان درخواست داریم تا منابع به این سمت هدایت بیشتری شود.

وی کاهش افراد تحت حمایت کمیته امداد و استقلال و عزتمندی آنان را به عنوان یک حسن برای نظام عنوان کرد و افزود: کمیته امداد و بهزیستی افراد تحت حمایت را روی مرز خط قرمز نگه داشته اند؛ چرا که با هزینه های هنگفتی از قبیل: تامین مسکن، کمک هزینه ازدواج و ... برای خانواده های تحت حمایت مواجه هستند.

همچنین در این دیدار محمدعلی سهمانی اصل، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون با بیان اینکه کمیته امداد  سال های گذشته با سنت حسنه ای که در جذب منابع قرض الحسنه بانک ها در پیش گرفت جزء موفق ترین سازمان ها محسوب می شود، گفت: اکنون 90 درصد از  تسهیلات قرض الحسنه اشتغال برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد جذب شده است.

در پایان تفاهمنامه همکاری میان این بانک و کمیته امداد امام خمینی ( ره ) به مبلغ یک هزار و 600 میلیارد ریال جهت اعطای تسهیلات اشتغالزایی به خانواده های تحت حمایت کمیته امداد مبادله شد و بر اساس این تفاهم نامه مجریان طرح های اشتغال کمیته امداد با معرفی نامه از این نهاد تا سقف 150 میلیون ریال و یک ضامن معتبر و مشاغل خانگی تا سقف 50 میلیون ریال می توانند از تسهیلات این بانک بهره مند شوند.

همچنین اعطای تسهیلات قرض الحسنه مجدد در سقف های مقرر در صورت تسویه تسهیلات قبلی بلا مانع است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری