کد خبر: ۱۱۳۲۷۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۶
رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: همه باید در مکتب مددجویان زانو بزنیم ، همانطور که امام راحل (ره) یک موی محرومان را به همه دنیا ترجیح داد و اینان را ولی نعمتان جامعه خواند.

به گزارش اعتدال ، سید پرویز فتاح در جمع امدادگران و مددکاران کمیته امداد استان البرز با اشاره ایام شهادت امیرالمومنین حضرت علی ابن ابی طالب (ع) افزود: ما همانند مولایمان علی (ع) اعتقاد داریم که مسکین فرستاده خداست و می تواند ما را به بهشت رهنمون سازد.

وی خوب شنیدن را از عادات خوب زندگی اجتماعی عنوان کرد و تصریح کرد: مدیران باید صحبت های مددجویان و مددکاران را خوب بشنوند و بفهمند.

فتاح ادامه داد: ما نباید از مددجویان فاصله بگیریم و ازآنها دور باشیم بلکه باید به منزل مددجویان به طور مستمر سرکشی کنیم و ازوضع معیشتی آنها مطلع شویم چراکه تکریم مددجو قبل از خدمت رسانی به آنها دارای اهمیت است.

رییس کمیته امداد امام راحل ضمن تاکید براینکه فاصله بین مدیران و مددکاران باید از بین برود اظهار داشت: مدیریت میدانی به این معنا است که مدیر در بین کارکنان و از جنس آنها باشد.

فتاح با اشاره به اهداف این نهاد مردمی، کاهش جامعه مددجویی را یکی از رسالت های مهم کمیته امداد خواند و گفت: باید کمک کنیم ضمن توانمند سازی این افراد آنها خودکفا و مستقل شوند و با ورود به بازار کار از چرخه حمایتی امداد خارج و به جامعه بازگردند.

وی علاج فقر فرهنگی را مشاوره خواند و افزود: مشاوره خوب و منطقی از آسیب های اجتماعی ، ازدواج های ناموفق و ... پیشگیری می کند ضمن اینکه پرداختن به فعالیتهای فرهنگی در سطح دانش آموزان ، دانشجویان و خانواده ها لازم و ضروری است.

رئیس کمیته امداد کشوربا اشاره به فعالیت در کانون ها گفت: فعالیت در این مراکز باید مطابق با موازین معنوی تنظیم شود و اداره امور این مراکز به روحانیون سپرده شود.

فتاح درادامه با اشاره به تامین و احداث مسکن مددجویان خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی و تامین اعتبارات در بحث مسکن مددجویان و محرومان انقلابی صورت می گیرد که درهمین راستا امسال بودجه مسکن جامعه هدف را چند برابرافزایش داده ایم.

این مقام مسوول در کمیته امداد با تاکید برگسترش ارتباط مدیران امداد استانها با مسوولین استانی همچون استاندار، امام جمعه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد : همه باید از ظرفیت های استانی در جهت خدمت به مددجویان استفاده کنیم و تحت هیچ شرایطی در مسائل سیاسی وارد نشویم چراکه ماموریت امداد رسیدگی به نیازمندان است.

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
مددجو
|
Netherlands
|
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۹
0
0
باسلام خسته نباشید واقعا قصد شما کمک کردن میباشد پس یا علی این شماره نامه 8/92195 هیچ کس از مسعولین کمیته امداد رسیدگی نمیکند چون ابروی خودشان میرود یک سال هسته من نوجوان را درگیر بدهی کلان هفتاد میلیونی کرده است وحاضر به پرداخت ان نمیباشند
اینجانب 26 ساله بیمار تالاسمی متاهل دارای یک فرزند تحت پوشش نهاد حمایتی کمیته امداد استان کرمان یک ساله پیش کمیته وعده ساخت وتحویل مسکن رایگان رابه من داده در مقابل امضاع تعهد نامه مبنی بر ساخت وتحویل ساختمان مسکونی رایگان ازسوی کمیته امداد امام همین که ان راساخته با 48میلیون بدهی فقط 6میلیون به من داده ومن الان با سود این 48 میلیون بدهی من از هفتاد میلیون گذشته این هاد حمایتی خودش دارد کاری میکند من جوان زیر بار بدهی کمر راست نکنم وزندگی ام خراب شود وباشکایت من ریس کمیته امداد منطقه 2 استان کرمان تهدید به بستن پرونده ام مینماید
جناب اقای فتاح ریاست محترم مسعولیت سنگینی دارید جلوگیری کنید از حق ناحق شدن لذت زندگی رو ازمن گرفتن خدا جوابشان را بدهد
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری