کد خبر: ۱۱۲۹۵۲
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۲
سید پرویز فتاح رئیس کمیته امداد کشور در مراسم جشن خودکفایی دو هزار و ۵۵۵ خانواده تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی در سالن آفتاب اراک شرکت کرد.

به گزارش اعتدال؛ رئیس کمیته امداد در این مراسم با بیان اینکه در مکتب اسلام به دستگیری از نیازمندان تاکید شده و توجه به این مهم وظیفه ای همگانی است افزود : مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) از استعدادها و توانمندی های بالایی برخوردارند و از همت بلند آنها باید درس گرفت.

وی افزود : اقتدار نظام به این نیست که تعداد مددجویان نهادهای حمایتی آن افزایش یابد بلکه اقتدار نظام به خودکفایی و خارج کردن نیازمندان از چرخه حمایتی است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ادامه داد: مددجویان تحت حمایت کمیته امداد انسان های عزتمند و با کرامت هستند که باید با حمایت های صحیح و بی منت به جایگاه واقعی خود برسند.

وی خاطر نشان کرد : جامعه باید درک درستی از افراد تحت پوشش نهادهای اجتماعی به ویژه نهاد کمیته امداد امام خمینی (ره) داشته باشد و این امر نیازمند فرهنگ سازی گسترده است.

سید پرویز فتاح  ضمن دعوت از مسئولین در ارانه خدمات به خانواده های تحت حمایت اظهار داشت : مسئولین باید هر چه در توان دارند برای حمایت از محرومان و نیازمندان به کار گیرند .

وی افزود: بانک های عامل در پرداخت تسهیلات بانکی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد نگاه ویژه ای داشته باشند و راه را برای آن ها هموار سازند.

سید پرویز فتاح مددجویان تحت حمایت کمیته امداد را افرادی پایبند و مقید دانست و خاطر نشان کرد :مددجویان اقساط تسهیلات خود را به موقع پرداخت می کنند و حساب این قشر از کسانی که دارای تعهد و مسئولیت پذیر نمی باشند جداست.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور افزود: همه باید برای توانمند سازی مددجویان تحت حمایت پای کار آیند، دولت در این زمینه مصصم است و هر کسی قدمی در این راه گذارد اجر آن را چند برابر خواهد دید.

وی استان مرکزی را به پایتخت صنعت ایران تشبیه و تصریح کرد : این استان دارای پتانسیل و توانمندیهای زیادی است که باید از این ظرفیت نهایت بهره را برد.

وی در پایان تاکید کرد: جامعه محرومان نقش بسیار موثری در پیروزی انقلاب اسلامی، دوران هشت سال دفاع مقدس، دوران سازندگی و سایر عرصه ها داشته اند و این قشر همواره حامی و وفادار به نظام و یاور ولایت بوده اند.

رئیس کمیته امداد کشور با تاکید بر اینکه تمام اقدامات کمیته امداد از قبیل خودکفایی ، پرداخت وام و ایجاد اشتغال با مطالعه و روش های موثر انجام شود افزود : بدون مطالعه و فکر عمل کردن می تواند بر مشکلات موجود بیافزاید.

وی با اشاره بر لزوم همه گیر شدن بیمه های تامین اجتماعی خاطر نشان کرد :  با انجام این کار بنیادی بسیاری از مشکلات مردم حل و عزت آنها حفظ خواهد شد.

 محمود زمانی قمی ، استاندار استان مرکزی در این مراسم ضمن تشکر از خدمات کمیته امداد بیان داشت : نقش کمیته امداددر تاریخ پس از انقلاب بارز و روشن است.

وی با اشاره به نقش کلیدی کمیته امداد امام خمینی(ره) تصریح کرد: این نهاد انقلابی در برهه‌های مختلف زمانی توانسته به خوبی ایفای نقش کند و به داد محرومین جامعه برسد که اگر حضور پر رنگ این سازمان نبود امروز مشکلات عدیده‌ای گریبان‌گیر ما بود.

وی کمیته امداد امام (ره) را یکی از آثار بسیار بزرگ انقلاب اسلامی عنوان و تصریح کرد : این نهاد مردمی به فرمان بنیانگذار جمهوری اسلامی اسلامی شکل گرفت و با رهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب در مسیر توسعه اشتغال و خودکفایی در حرکت است.

محمود زمانی قمی، در ادامه افزود: کمیته امداد امام خمینی (ره) خدمات زیادی در طول انقلاب و هشت سال دفاع مقدس و دستگیری از آسیب دیدگان ناشی از جنگ داشته و در سایر عرصه ها نیز این نهاد از نظام حمایت کرده است.

وی افزود : این نهاد از دستگیری نیازمندان تا ایجاد و توسعه اشتغال و بسیاری از تاثیرات نیکوی دیگر ،در عمر بابرکت انقلاب اسلانی درخشیده و عملکرد آن روز به روز با توفیق های گسترده تری همراه است.

استاندار استان مرکزی در پایان خاطر نشان کرد : راه و رسالت کمیته امداد برای همیشه بعنوان برگ زرینی در نظام خواهد درخشید.گفتنی است ؛ در ادامه این مراسم که با  جمعی از مسئولین برگزار شد ؛ مددجویان خودکفا شده استان و جمعی از بانکهای عامل با حضور رئیس محترم کمیته امداد کشور تجلیل شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری