کد خبر: ۱۱۲۴۵۷
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۵
وی گفت: تصادف، طلاق و اعتیاد از عوامل ایجاد فقر در جامعه است و همه گیر شدن تامین اجتماعی می تواند از راهکارهای مقابله با آن باشد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: 1میلیون و 30هزار سرپرست زن خانواده در کشور وجود دارد که نیازمند توجه ویژه مسئولین هستند.

به گزارش اعتدال، پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی در جمع خبرنگاران در خصوص زنانه شدن فقر در جامعه اظهار کرد: تقریبا 60درصد سرپرست خانواده های تحت پوشش کمیته امداد زنان هستند که معادل 1میلیون و 30هزار خانواده را شامل می شود و علتی آن را می توان فوت سرپرست، طلاق و اعتیاد دانست.

وی افزود: تمام دستگاه های کشور باید توجه ویژه ای بر روی زنان سرپرست داشته باشند و باید با همفکری جمعی به دنبال راه کارهای بلند مدت بود زیرا آسیب های اجتماعی در خانواده های آنها بیشتر است.

پرویز فتاح در خصوص تجمیع نهادهای خدمت رسان به نیازمندان گفت: نهادهای مختلفی وظیفه خدمت رسانی به نیازمندان بر عهده دارند و ممکن است در وظایف آنها موازی کاری به وجود آید که این مورد بیشتر در وظایف بهزیستی و کمیته امداد دیده می شود ما با مسئولین بهزیستی جلسات متعددی برای تفکیک وظایف این دو نهاد داشته ایم اما برای اجرای شدن آن نی ازمند تصویب قانون است.

رئیس کمیته امداد با اشاره به رفع فقر در جامعه افزود: رویکرد ما به فقر باید با زمان تغییر کند و بهترین حالت این است که اقتصاد کشور به گونه ای عمل کند که فقر ایجاد نشود.

وی گفت: تصادف، طلاق و اعتیاد از عوامل ایجاد فقر در جامعه است و همه گیر شدن تامین اجتماعی می تواند از راهکارهای مقابله با آن باشد.

فتاح ادامه داد: کمیته امداد برنامه ای برای بازتوانی معتادان ندارد و فقط وظیفه حمایت از خانواده آنها را تا زمان بازتوانی سرپرست بر عهده گرفته است کمیته امداد بیش از 100هزار خانواده را به علت اعتیاد سرپرست تحت پوشش قرار داده است.

رئیس کمیته امداد در خصوص رشد قارچ گونه خیریه ها گفت: ایجاد مراکز خیریه باید قانون مند باشد و بر روی کار آنها نظارت شود ما حاضریم بخشی از کار رسیدگی به مددجویان را به خیریه های دارای مجوز واگذار کنیم.

فتاح در پایان تصریح کرد: صندوق های صدقات موجود در سطح شهر از نظر عملکرد قدیمی شده اند و راه را برای سرقت از آنهاباز کرده است تعداد این صندوق ها زیاد است و بهترین حالت جمع آوری صدقات مردم به صورت الکترونیکی و گسترش صندوق صدقات الکترونیکی است که در دستورکار کمیته امداد قرار دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری