کد خبر: ۱۱۲۲۶۱
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۰
»
امامان جمعه سراسر کشور در خطبه های امروز نماز جمعه با استناد به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب گفتند: مذاکره کنندگان هسته ای مورد اعتماد رهبری و افرادی امین، غیور، شجاع و متدین هستند و وظیفه همگان حمایت از این تیم است.
امامان جمعه سراسر کشور در خطبه های امروز نماز جمعه با استناد به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب گفتند: مذاکره کنندگان هسته ای مورد اعتماد رهبری و افرادی امین، غیور، شجاع و متدین هستند و وظیفه همگان حمایت از این تیم است.
 

فصل الخطاب بودن بیانات رهبر معظم انقلاب، خواسته ملت ایران مبنی بر توافق عزتمندانه در مذاکرات، رعایت شدن خطوط قرمز نظام از سوی تیم مذاکره کننده و قابل تقدیر بودن تلاش های تیم هسته ای از دیگر مواردی بود که امامان جمعه کشور بر آن تاکید کردند.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان با انتقاد از مخالفت های عده ای با مذاکرات هسته ای گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، مجموعه تیم مذاکره کننده امین، غیور، شجاع و متدین هستند.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه های نماز جمعه این هفته اصفهان در مسجد امام (ره) افزود: دولت، ملت و تیم مذاکره کننده، همه بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب موافق توافقی خوب هستند و با توافق بد مخالفند ،عمدا خطا نمی کنند و در صورت بروز خطا نیز با گفت و گو رفع می شود.

وی با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب درباره موضوع هسته ای گفت: محور اول رهنمودهای رهبر معظم تاکید بر وحدت نظر ملت ایران در داشتن صنعت هسته ای به صورت کامل است.

امام جمعه اصفهان افزود: همانطور که رهبرمعظم انقلاب فرمودند که وحدت ملی در مساله هسته ای وجود دارد و باید همه به وحدت و نظر واحد برسیم و دو قطبی نباشیم.

وی اظهار کرد: توافق خوب آن است که خط قرمزها رعایت شود و اولا محدودیت های 10، 15 ساله را قبول نداریم، در حال محدودیت هم باید کارها ادامه و توسعه یابد، تحریم ها به اجرای تعهدات گره زده نشود و همزمان تحریم های بانکی، مالی و اقتصادی اعمال شده از سوی دولت و کنگره آمریکا و یا شورای امنیت، برداشته شود.خطیب جمعه قم نیز با بیان اینکه رهبرمعظم انقلاب اسلامی از تیم مذاکره کننده به شایستگی دفاع کردند، گفت: معظم له موضوع هسته ای را مساله ای ملی دانستند و فرمودند توافقی که منافع ما عزتمندانه در آن در نظر گرفته شود، مورد تاکید است.

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه های نماز جمعه قم در شبستان امام خمینی (ره) حرم مطهر حضرت معصومه (س) افزود: رهبری روی این نکته تکیه کردند و فرمودند ما به دنبال توافق خوب هستیم نه بد؛ توافقی که منافع ما عزتمندانه در آن در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به دیدار مسوولان نظام با رهبر فرزانه انقلاب گفت: نکته صریحی ایشان بیان کردند و فرمودند حرف های خصوصی من با حرف های عمومی که مطرح می کنم یکی است؛ همچنین از تیم مذاکره کننده به شایستگی دفاع کردند.

وی لغو یکجای تحریم های کنگره، شورای امنیت، دولت آمریکا و اتحادیه اروپا را خواسته ملت ایران عنوان کرد و گفت: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی نیز به همین موضوع اشاره کردند.نماینده‏ ولی ‏‏فقیه در گلستان و امام ‏جمعه گرگان هم با تصریح بر اینکه سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب حجت را بر همگان تمام کرد، گفت: رهبر معظم انقلاب محکم تر از گذشته از تیم مذاکره کننده هسته ای حمایت و پشتیبانی کرده و آنها را امین ملت، غیور، شجاع و متدین معرفی کردند.

آیت ‏الله سیدکاظم نورمفیدی در خطبه‏‏ های‏ نماز جمعه این هفته گرگان با یادآوری سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسئولان نظام افزود: باوجود حمایت رهبری از تیم مذاکره کننده و تصریح بر اینکه افراد این تیم امین ملت و متدین هستند، متاسفانه عده ای مسائل را طور دیگری جلوه می دهند.

وی با بیان اینکه سخنان رهبر معظم انقلاب فصل الخطاب است، ابراز داشت: خط قرمز همه ما در جامعه اسلامی رهبری و ولایت فقیه است و باید تسلیم (نظرات رهبری) باشیم.

آیت الله نورمفیدی اظهار داشت: باوجود اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند آنچه که در مجامع عمومی می گویند در محافل خصوصی نیز همین نظر و دیدگاه را دارند، اما عده ای تلاش دارند مسائل را برعکس جلوه دهند و اظهار می دارند که دیدگاه رهبری در خصوص تیم مذاکره کننده در مجالس خصوصی چیز دیگریست که این اقدام و رفتار شایسته و درست نیست.نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد نیز تاکید کرد:حمایت مقام معظم رهبری، بزرگترین پشتوانه برای تیم مذاکره کننده هسته ای کشور است.

حجت الاسلام محمد علی نکونام در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرکرد در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) این شهر افزود: تیم مذاکره کننده ایران، پشتوانه عظیمی دارد و آن حمایت مقام معظم رهبری است.

وی تاکید کرد:براساس این حمایت مقام معظم رهبری، تیم مذاکره کننده ایران باید با اقتدار و مستحکم به جلو پیش برود و از هیچ گونه تهدید دشمن هراسی نداشته باشد.

خطیب جمعه شهرکرد به سخنان حکیمانه مقام معظم رهبری در دیدار با مسوولان و کارگزاران نظام در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و یادآور شد:همان گونه که مقام معظم رهبری فرمودند، تنها مذاکره خوب مد نظر است.نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری نیز گفت: دستیابی به توافق عزتمندانه در مذاکرات هسته ای با کشورهای 1+5 کمترین حق ایران اسلامی است.

آیت الله نورالله طبرسی در خطبه های این هفته نماز جمعه ساری با اشاره به اطمینان صد در صد رهبر معظم انقلاب به تیم مذاکره کننده ایرانی افزود: آنان تحت تاثیر رهنمودهای ایشان هرگز موضعشان را تغییر ندادند.

وی با تاکید بر اینکه در سایر موارد اعم از سیاسی و اجتماعی باید از رهبر عظیم الشان انقلاب تبعیت کنیم، یادآور شد: با توجه به اطمینان ایشان، دلواپسی موردی ندارد.

نماینده مردم مازندران در خبرگان رهبری ضمن قدردانی از تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی گفت: آنان با وجود مذاکرات نفس گیر با دولتهایی که با فرهنگ دینی ما بیگانه اند، هرگز منفعل نشده اند.نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس هم گفت: تیم مذاکره کننده هسته ای کشور در مذاکرات خود با کشورهای غربی از خطوط قرمز نظام که رهبری ترسیم کردند، تخطی نمی کند.

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی در خطبه های نماز جمعه این هفته بندرعباس افزود: البته امکان خطا و اشتباه برای این افراد مانند سایر انسان ها وجود دارد.

نماینده مردم استان هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: ملت ایران نیز با بصیرت و آگاهی خود به هیچ کسی اجازه تخطی از خطوط قرمز نظام را نمی دهند.نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز نیز گفت: رهبر معظم انقلاب در سخنان اخیرشان حمایت قاطعانه ای از تیم مذاکره کننده هسته ای داشتند.

آیت الله سیدمحمدعلی موسوی جزایری در خطبه های نماز جمعه اهواز با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار مسوولان و کارگزاران نظام افزود: در این دیدار، معظم له به منتقدان هم توصیه کردند که انتقادهایشان همراه با رعایت اخلاق، منطقی و منصفانه باشد.

وی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند که روی خطوط قرمز پافشاری داریم و به هیچ وجه کوتاه نمی آییم.امام جمعه یاسوج نیز با بیان اینکه تیم مذاکره کننده هسته ای کشور شامل افرادی قوی، امین ،غیور، ملت دوست، متدین و مورد تایید مقام معظم رهبری هستند، گفت: باید از تیم مذاکره کننده که در برابرمجسمه های کفر، طاغوت بزرگ، دشمنان لجوج، عنود، مغرور و خودخواه ایستادگی می کنند، حمایت همه جانبه کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سید علی اصغرحسینی در خطبه های نمازجمعه این هفته یاسوج با اشاره رهنمودهای ارزشمند رهبر معظم انقلاب در خصوص مذاکرات هسته ای و تلاش های صادقانه تیم هسته ای ایران افزود: براساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب همه ما باید از اقدامات تیم مذاکره کننده هسته ای حمایت کنیم.

امام جمعه یاسوج به بیانات صریح و شفاف رهبر معظم انقلاب درخصوص پرونده مهم هسته ای، حمایت از تیم مذاکره کننده و پرده برداشتن از چهره غربی ها بویژه آمریکا اشاره و برلزوم توجه منتقدان به این رهنمودهای حکیمانه تاکید کرد.

وی اظهار کرد : غربی ها بدانند که ملت ایران امتحان دیده، متحد، غیور، عزتمند و حامی تیم هسته ای هستند و تسلیم زور نخواهند شد.نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز نیز با اشاره به بیانات رهبری در دیدار با مسوولان نظام گفت: وظیفه همگان حمایت از تیم مذاکره کننده هسته ای و تبعیت و همراهی قدم به قدم با مقام معظم رهبری است.

آیت الله اسدالله ایمانی در نماز جمعه این هفته شیراز افزود: تیم مذاکره کننده نیز باید مطلع باشد و بداند که اعتماد رهبری به آنان موضوع مهمی است آنها وظیفه سنگینی بر دوش دارند ، وظیفه حفظ عزت و سربلندی اسلام و مسلمین وظیفه سنگینی است که اکنون به دوش آنان است.

آیت الله ایمانی اظهار کرد:هرگونه امتیاز دادن به طرف مقابل در مذاکرات هسته ای باید با گرفتن امتیازهایی برای کشورمان همراه باشد در غیر این صورت فریب می خوریم.نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام نیز با اشاره به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب در جمع کارگزاران نظام، گفت: رهنمودهای ارزشمند و مدبرانه ایشان در هدایت تیم مذاکره کننده و حمایت از آنان در مقابل زیاده خواهی گروه 1+ 5 و در راس آنها آمریکا رهگشا است.

حجت الاسلام والمسلمین محمد نقی لطفی در خطبه های نماز جمعه این هفته ایلام اظهار کرد: رهبری در این دیدار خطوط قرمز توافق هسته ای را برای همگان مشخص کردند.

وی ادامه داد: بیانات رهبر معظم انقلاب آنقدر کوبنده و رسا بود که آمریکایی ها را وادار به واکنش و کاهش زیاده خواهی هایشان در موضوع مذاکرات هسته ای کرد.

حجت الاسلام لطفی افزود: رهبر انقلاب تیم مذاکره کننده هسته ای ایران را افرادی شجاع، دلسوز و انقلابی معرفی کردند اما متذکر شدند که اینان معصوم نبوده و از خطا مصون نیستند لذا باید مواظب نیرنگ دشمن دیرینه انقلاب که کینه ملت ما را در دل دارد، باشند.نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد هم با بیان اینکه حمایت رهبری از تیم مذاکره کننده مسیر حرکت دولت و ملت را مشخص کرد، گفت:حمایت همه جانبه رهبر معظم انقلاب از تیم مذاکره کننده هسته ای موجب همدلی و همزبانی در جامعه شده است.

حجت الاسلام و المسلمین سیداحد میرعمادی در خطبه های نماز جمعه این هفته خرم آباد با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسولان و کارگزاران نظام افزود: این سخنان رهبری مسیر حرکت دولت، ملت و مذاکره کنندگان را مشخص کرد.

وی اظهار کرد:رهبر معظم انقلاب با این سخنان ارزشمند ملت را در مسیر قرار دادند و بار دیگر ثابت شد که ایشان برای جامعه میزان هستند.

وی با اشاره به تمجید و حمایت رهبری از مذاکره کنندگان با تعابیر بسیار بلند و اوصافی از جمله شجاعت، غیرت و امین بودن تیم ، تصریح کرد: این تفاسیر، دلگرمی و پشتوانه ای برای مذاکره کنندگان هسته ای بود که در مقابل زیاده خواهی آمریکا ایستادگی کنند.نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان نیز گفت: سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد تیم مذاکره کننده هسته ای فصل الخطاب است.

به گزارش ایرنا، آیت الله غیاث الدین طه محمدی در خطبه های نماز جمعه این هفته همدان در حسینیه امام خمینی (ره) افزود: رهبر معظم انقلاب در جمع مسوولان کشور در مورد مسایل هسته ای بیانات ارزشمند و مهمی را مطرح کرده و فرمودند که باید مذاکره کنیم چراکه اگر مذاکره نداشته باشیم آنها شیطان هستند و صدها فتنه می سازند.

وی با بیان اینکه برخی از افراد، تیم مذاکره کننده را به صورت سلیقه ای محکوم می کنند اضافه کرد: اگر کسی اهل تقوا باشد با توجه به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، از تند روی در اظهارنظر پیرامون موضوع هسته ای پرهیز می کند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند 'من تیم مذاکره کننده را می شناسم آنها دیندار، شجاع ، وفادار به نظام و امین هستند' لذا با توجه به این فرموده صریح رهبری دیگر کسی نباید با تحلیل های سیاسی لکه ای به عملکرد این تیم بزند.نماینده ولی فقیه در استان مرکزی هم گفت:تیم مذاکره کننده ایرانی مورد اعتماد مقام معظم رهبری است و تمام محورهای مذاکرات را بر اساس خطوط قرمز تعیین شده به پیش می برند.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز جمعه در مصلی بیت المقدس اراک افزود: منتقدان دولت یازدهم باید بدانند که تیم مذاکرده کننده مورد تایید مقام معظم رهبری است و آحاد جامعه نیز باید حمایت خود را از این گروه که فرزندان ایران و انقلاب اسلامی هستند به گوش جهانیان برسانند.

وی اضافه کرد:مقام معظم رهبری در دیدار با مسوولان، یکبار دیگر با هوشمندی و درایت منحصر به فرد، حمایت های همه جانبه خود را از نمایندگان دولت تدبیر و امید در مذاکرات با گروه 1+5 اعلام و با این اقدام بجا و هوشمندانه حجت را بر تمام ملت ایران تمام کردند.

امام جمعه اراک فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع کارگزاران نظام را فصل الخطاب آحاد ملت ایران دانست و تمرد از فرمایشات معظم له را غیر قابل قبول خواند و اظهار کرد: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری منتقدان باید با انتقادهای بجا و منطقی در راستای موفقیت دولت و در نهایت نظام اسلامی گام بردارند.امام جمعه بجنورد هم گفت: سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب در جمع مسوولان نظام، حجت را بر همه تمام و مواضع محکم نظام را تبیین کرد.

حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در خطبه های این هفته نماز جمعه مرکز خراسان شمالی گفت: با بیانات معظم له در خصوص روند مذاکرات، مواضع محکم انقلاب و خطوط قرمز کشور تبیین و مسیر برای همه روشن شد تا بهانه ای برای کسی باقی نماند.

وی افزود: اگر رهبری در این مذاکرات به نرمش قهرمانانه اجازه دادند به معنای عقب نشینی و ذلت پذیری نبود بلکه این حرکت برای نشان دادن نجابت اسلام و انقلاب به دنیا بود.

خطیب جمعه بجنورد خطاب به منتقدان نرمش با دشمن، گفت: البته با فتنه گران نباید کنار آمد ولی رهبران دینی مصلحت را در نظر می گیرند و اگر گاه کوتاه می آیند، می خواهند عزت اسلام مخدوش نشود.

وی به نرمش قهرمانانه امام حسن (ع) در برابر دشمنان اشاره کرد و افزود: آن شرایط اقتضا می کرد که آن امام بزرگوار برای پیشرفت اسلام و بقای امامت چنان رفتار کنند و امروز نیز شرایط به گونه ای است که رهبر معظم انقلاب از این شیوه استفاده می کنند.نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین نیز با اشاره به حمایت های رهبر معظم انقلاب اسلامی و مردم رشید ایران از تیم مذاکره کننده هسته ای گفت: حفظ حقوق و رفع تحریم های ظالمانه با یک توافق خوب، منصفانه و عزتمندانه خواست همه مردم و مسوولان است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی در خطبه های نماز جمعه این هفته قزوین افزود: همانطور که رهبر معظم انقلاب با حمایت از هیات مذاکره کننده کشورمان، چارچوب های دقیقی را مشخص کردند، ما نیز ضمن پشتیبانی از تیم دیپلماسی، انتظار داریم تا در برابر زیاده خواهی های بیگانگان محکم و عزتمندانه بایستند.

وی با اشاره به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار با کارگزاران نظام ادامه داد: در موضوع مذاکرات هسته ای با گروه 1+5 باید خطوط قرمز نظام رعایت شود و البته همه بدنبال توافقی عزتمندانه، منصفانه، عادلانه و منطبق با منافع و مصالح ایران اسلامی هستند.نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه هم گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند تیم مذاکره کننده ما امین، شجاع، غیور و متدین هستند و با تمام وجود بدنبال برطرف کردن این تحریم ها هستند.

آیت الله مصطفی علما در خطبه های این هفته نماز جمعه کرمانشاه افزود: معظم له در فرمایش های اخیر خود فرمودند که آمریکا بی سبب تحریم های بیجا و ظالمانه ای علیه ملت بزرگ ایران وضع کرده که تیم مذاکره کننده در حال تلاش برای احیای حقوق ملت هستند.

وی اظهار کرد: از فرمایش های رهبر معظم انقلاب می توان دریافت، حذف همه تحریم ها در روز امضای توافق خط قرمز نظام است.

وی افزود: تمام این تحریم ها فقط از سوی آمریکا بر ملت ایران تحمیل می شود و دیگر کشورهای غربی با وجود اینکه منافع خود را در خطر می اندازند اما مجبور به اطاعت از آمریکا هستند.

وی در ادامه اظهار داشت: حق ملت ایران باید با لغو تحریم ها گرفته شود اما این توافق باید توافقی خوب، منصفانه و عزتمندانه باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: