کد خبر: ۱۱۲۰۲۱
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۵
محمد عمر العنزی خلبان عربستانی که در حملات هوایی علیه یمن شرکت کرده بود، پس از مشاهده تصاویر و ویدیوهایی که در آنها اجساد متلاشی شده کودکان یمنی به نمایش گذاشته شده بود، دچار عذاب وجدان شده و خودکشی کرد.

به گزارش پایگاه خبری یمنی پرس، شبکه تلویزیونی المستقله به نقل از منابع قابل اعتماد در دیوان پادشاهی سعودی این خبر را پخش کرد.

به گفته المستقله، خلبان العنزی قبل از خودکشی نامه ای برای دوستانش ارسال کرد و طی آن تاکید کرد: جنگ در یمن یک جنایت بزرگ علیه انسانهای بی دفاع و بیگناه است.

وی در نامه خود افزود: ما اسلام را فراموش کردیم و مجبور شدیم در کنار خلبانان مسیحی و یهودی خون مسلمانان را به زمین بریزیم . محمد بن سلمان (جانشین ولیعهد و فرزند شاه سعودی و وزیر دفاع عربستان) ما را وارد یک نبرد از پیش شکست خورده کرده است .

العنزی در ادامه نامه خود آورده است: نمی دانم ما چرا باید منافع کشور خود را به دستور آمریکا و یهودیها در معرض خطر قرار دهیم. محمد بن سلمان حکومت را در اختیار گرفته و کشور را به سوی یک بحران فراگیر پیش می برد.

العنزی نوشت: من در برابر خود برای رهایی راهی جز مرگ نمی بینم . اگر زنده بمانم مرا وادار خواهند کرد تا بار دیگر در کشتار مردم بی گنان یمن مشارکت کنم .

از ششم فروردین آغاز تجاوز عربستان به یمن تاکنون بیش از 10 هزار یمنی که شمار زیادی از آنها را کودکان و زنان تشکیل می دهند، کشته شده اند.

عربستان و 9 کشور عربی دیگر به جز عمان از ششم فروردین حملات هوایی و دریایی علیه گروه مقاومت مردمی یمن را آغاز کردند و تاکنون بیشتر تاسیسات زیربنایی، خدماتی، بیمارستان ها و مدارس و حتی منازل مردم این کشور را بمباران کرده اند که در اثر آن بیش از 10 هزار یمنی از جمله صدها زن و کودک کشته شده اند.

به عقیده بسیاری از کارشناسان، جنایات عربستان در یمن نسخه دیگری از رویکرد و رفتار رژیم صهیونیستی در غزه است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری