کد خبر: ۱۱۱۴۴۵
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۸
رئیس کمیته امداد در نشست با اعضای کمیسیون حقوقی و قضایی و کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بر تصویب قوانینی در جهت خشکاندن ریشه های فقر تاکید کرد.

به گزارش اعتدال، سید پرویز فتاح با بیان اینکه در تصویب قوانین در مجلس جهت گیری باید به سمت حمایت از محرومان و مستضعفان باشد و در هر قانون باید شرایط نیازمندان هم درآن لحاظ شود، بر ضرورت تصویب قوانین در جهت خشکاندن ریشه های فقر و اجبار کردن بیمه تامین اجتماعی تاکید کرد.

وی با بیان اینکه برنامه های این نهاد باید با اساسنامه جدید ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب منطبق شود، گفت: تحول در کمیته امداد نفی عملکرد گذشته نیست و این نهاد در سال های گذشته کارنامه موفقی داشته است .

فتاح گفت: فقرا و محرومان در همه عرصه ها پشتیبان و در صف نخست حمایت از انقلاب و نظام بوده اند و شایسته نیست که آنان همچنان در فقر و محرومیت به سر برند و ما همه در مقابل مشکلات این قشر مسئولیم.

وی ریشه کنی فقر و محرومیت را نیازمند عزمی ملی دانست و بر استفاده از تمامی ظرفیت های موجود کشور و پشتیبانی قوای سه گانه تاکید کرد .

رئیس کمیته امداد با اشاره به تعامل و همکاری مناسب این نهاد با وزارت رفاه و تامین اجتماعی،یادآور شد: از تفکیک وظایف کمیته امداد وسازمان بهزیستی از طریق قانونگذار استقبال می کنیم .

فتاح ضمانت بانکی را از دیگر مشکلات مددجویان این نهاد عنوان کرد و افزود: در حالیکه افرادی وامهای کلان از بانکها دریافت و حاضر به باز پس دادن آن نیستند مددجویان کمیته امداد برای دریافت وامهای چند میلیونی با مشکل ضمانت مواجه هستند .

رئیس کمیته امداد توجه به اشتغال و توانمند سازی خانواده های تحت حمایت را اولویت اصلی کمیته امداد اعلام و تصریح کرد: تامین مسکن ، توجه به مسائل فرهنگی را براساس اصول ارزشی و انقلابی ، بیمه درمانی و ازدواج از دیگر اولویتهای این نهاد است.

نمایندگان مجلس نیز در این نشست ضمن اعلام آمادگی جهت تصویب قوانینی در جهت ریشه کنی فقر و محرومت ، بر توجه به ایجاد اشتغال پایدار ، مسکن نیازمندان ، توزیع عادلانه یارانه ها ، حمایت از تولید کنندگان فرش در روستاها ، ترویج فرهنگ وقف ، توجه به مسئله فقر زنان در کشور ، راه اندازی بانک قرض الحسنه ، توجه به مشاغل خانگی و روستایی و تقویت بخش نظارتی کمیته امداد تاکید کردند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری