کد خبر: ۱۱۱۳۵۷
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۴
نوزدهمین جلسه شورای مرکزی زکات با حضور آیت الله مقتدایی نایب رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ، آیت الله عالمی رئیس شورای مرکزی زکات ، سید پرویز فتاح رئیس کمیته امداد، نایب رئیس شورای مرکزی زکات و سایر اعضاء این شورا و با هدف بحث و بررسی برنامه های آتی این شورا برگزار شد.

به گزارش  کمیته امداد، در این جلسه آیت الله مقتدایی در سخنانی امر زکات را یک فریضه مهم الهی عنوان کرد و افزود: زکات باید طبق موازین اسلامی به مصرف برسد.

وی ساختار شورای زکات در سطح کشور را مناسب ارزیابی کرد و خواستار تعامل بیشتر در این بخش شد.

سید پرویز فتاح نیز در این جلسه بر هماهنگی دستگاههای متولی در امر زکات تاکید کرد و خواستار ساماندهی مصادیق مصرف زکات در کشور شد.

قائم مقام شورای مرکزی زکات با اشاره به تعامل مناسب کمیته امداد با ائمه جمعه و جماعات به عنوان روسای شورای زکات کشور، ادامه داد: ما نیازمند روشها و رویه های جدید برای جمع آوری زکات در کشور هستیم .

ارائه گزارش عملکرد زکات کشور و اعلام رئوس برنامه های جدید دبیرخانه زکات ، لزوم تبیین نگاه جدید به مبحث زکات با رویکرد تحول و پیگیری اصلاحات ضروری ، پیگیری تعیین تکلیف شرح وظایف اعضای شورای مرکزی زکات و دستگاههای عضو به منظور ارتقای برنامه های زکات و تشریک مساعی لازم از رئوس مباحثی بود که در این جلسه مورد تبادل نظر قرار گرفت .

در این جلسه با توجه به فرار سیدن ماه مبارک رمضان بر برنامه ریزی مناسب جهت جمع آوری زکات فطریه در کشور تاکید شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری