کد خبر: ۱۱۱۰۳۰
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۵
رئیس کمیته امداد در سفر استانی به بوشهر و دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با اشاره به بهره مندی از ظرفیت های موجود در استان ها به منظور کاهش جدی فقر، گفت: از منابع موجود در استان ها می توانیم در جهت برخورداری اقشار نیازمند تحت حمایت بهره مند شویم.

به گزارش اعتدال، سید پرویز فتاح در این دیدار با بیان اینکه با توجه به توصیه مقام معظم رهبری رویکرد جدیدی از ارائه خدمات به خانواده های محروم جامه شکل گرفته است، گفت: سعی می کنیم در این مسیر از رهنمود های نمایندگان رهبری در استان ها برای تسریع در خدمت رسانی بهرمند شویم.

وی با اشاره به اینکه استان بوشهر از جنبه های مختلف یکی از استان های مهم کشور است که با توجه به ظرفیت های موجود به دنبال کاهش جدی فقر در این استان هستیم،ادامه داد: وجود صنایع گسترده اقتصادی و انرژی در این استان می تواند زمینه ساز برخورداری اقشار نیازمند تحت حمایت از این منابع شود که در این راستا توجه به حرفه آموزی خانواده های تحت پوشش متناسب با ظرفیت های این استان در دستور کار است.

وی با اشاره به رضایت خوب نماینده ولی فقیه در استان بوشهر از خدمات کمیته امداد گفت: این ظرفیت مناسب می تواند در ارتقای توانمند سازی خانواده های تحت حمایت موثر واقع شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) توجه به آموزش مهارت های زندگی و حرفه آموزی را یکی از اولویت های این نهاد در ارتقای توانمند کردن خانواده های تحت حمایت عنوان کرد.

فتاح در نشستی دیگر با مسئولان استان بوشهر با بیان اینکه این استان دارای وضعیت اقتصادی مطلوبی است، اظهار کرد:زیبنده این استان نیست که برخی افراد به سبب نداشتن اشتغال مناسب تحت پوشش خدمات کمیته امداد باشند.

وی با اشاره به اینکه مشکلات مددجویان در حوزه استقلال مالی و اقتصادی برطرف می‌شود، افزود: با برنامه‌ریزی مدونی که تدارک دیده شده امسال زمینه اشتغال مددجویان در بخش‌های مختلف فراهم می‌شود تا مددجویان از دست رنج خود امرار معاش کنند. با فراهم شدن اشتغال مدجویان،علاوه بر افزایش درآمدشان، به خودکفایی اقتصادی دست پیدا می‌کنند.

فتاح با بیان اینکه استان بوشهر در جذب تسهیلات اعتباری اشتغال‌زایی فعالیت‌های مطلوبی داشته است، افزود: این استان سال قبل بیش از 90 درصد تسهیلات اشتغال‌زایی خود را جذب و زمینه اشتغال مددجویان برای رسیدن به استقلال اقتصادی فراهم کرده است.

وی، با اشاره به اینکه استان بوشهر در توسعه طرح‌های اشتغال‌زایی مددجویان الگو می‌شود، بیان کرد: با برنامه‌ریزی که برای افزایش مهارت مددجویان و اشتغال آنان شده این استان در کشور الگو می‌شود.

وی همچنین با حضور در منازل خانواده های ایتام تحت حمایت شهرستان های تنگستان ودشتی در استان بوشهر ،حمایت تحصیلی فرزندان تحت حمایت، اجرای کارهای تخصصی برای مددجویان در مراکز فرهنگی وابسته به امداد ،ارائه خدمت بدون منت به افراد نیازمند جامعه از طریق بازدید میدانی و ارتباط مستقیم با خانواده ها را از دیگر برنامه های این نهاد عنوان کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری