کد خبر: ۱۱۰۵۵۲
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۱:۴۵
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در جلسه با اعضای کمیسیون صنایع و معادن و شورای های مجلس شورای اسلامی خواستار تصویب قوانینی در جهت اجباری شدن بیمه تامین اجتماعی در کشور شد .

به گزارش کمیته امداد امام خمینی(ره)، سید پرویز فتاح در این جلسه با بیان اینکه باید با تعیین شاخص های مختلف فقر، به مسئله فقر در کشور به صورت علمی و ریشه ای پرداخته شود،از مجلس شورای اسلامی خواست با تصویب قانون اجباری شدن بیمه تامین اجتماعی یکی از عوامل مهم ایجاد فقر در خانواده ها را بخشکاند.

رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه اعتماد عمومی بزرگترین سرمایه کمیته امداد است، افزود:ما باید از انجام اموری که باعث خدشه دار شدن این اعتماد می شوند، پرهیز نماییم .

وی جمع آوری صدقات از طرق سنتی را امری پرهزینه عنوان کرد و یادآور شد: در بخش مشارکت های مردمی و جمع آوری صدقات از روشهای الکترونیکی به روز بهره مند خواهیم شد.

فتاح با بیان اینکه کمیته امداد به هیچ عنوان در مسائل سیاسی و انتخاباتی ورود نخواهد کرد،افزود:بزرگترین کار برای نظام اسلامی رسیدگی به فقرا و محرومان است و این نهاد تمام توان خود را در این امر بسیج نموده است.

وی با بیان اینکه اشتغال و خودکفایی نیازمندان، رویکرد اصلی کمیته امداد و مطالبه مقام معظم رهبری است،تامین مسکن ، درمان ، بهداشت و بیمه تامین اجتماعی را از دیگر برنامه مهم کمیته امداد خواند.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه 60 درصد خانواده های تحت حمایت این نهاد را زنان سرپرست خانوار تشکیل می دهند بار دیگر بر زنانه شدن فقر در کشور هشدار و خواستار تصویب قوانین حمایتی در این بخش شد.

وی بهره گیری از تمام ظرفیت های کشور در امر فقر زدایی را مهم دانست و بر مشارکت عمومی در این زمینه تاکید کرد.

همچنین در این جلسه نمایندگان مجلس بر توجه به ایجاد اشتغال پایدار ، مسکن نیازمندان ، توزیع عادلانه یارانه ها ، حمایت از تولید کنندگان فرش در روستاها ، ترویج فرهنگ وقف ، توجه به مسئله فقر زنان در کشور ، راه اندازی بانک قرض الحسنه ، توجه به مشاغل خانگی و روستایی و تقویت بخش نظارتی کمیته امداد تاکید کردند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری