کد خبر: ۱۱۰۰۹۴
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۰:۲۶
سید پرویز فتاح در دیدار با محمدباقر قالیباف بر همکاری بیشتر این دو مجموعه برای کمک رسانی بهتر به نیازمندان و محرومان کشور تاکید کرد.

به گزارش کمیته امداد امام خمینی(ره) سید پرویز فتاح در دیدار با محمدباقر قالیباف، شهردار تهران با بیان اینکه رسیدگی به محرومان فارغ از مسئولیت سازمانی وظیفه همه ماست،گفت:عملکرد شهرداری تهران در حوزه معماری و شهرسازی برای کل کشور تاثیر بسزایی داشته است که انتظار می رود در حوزه رسیدگی به محرومان نیز شهر تهران برای استانها به عنوان الگو قرار گیرد.

وی با اشاره به اختلاف طبقاتی در کشور،اظهار کرد:شهرداری تهران باید در کار فرهنگی و اجتماعی پیش قدم شود.

فتاح با اشاره به اقدامات قابل قبول شهرداری تهران در حوزه اجتماعی،بر همکاری بیشتر این دو مجموعه برای کمک رسانی بهتر به نیازمندان و محرومان کشور تاکید کرد.

قالیباف: هنر ما برقراری ارتباط میان خانواده های برخوردار و نیازمند است

همچنین محمدباقر قالیباف در این جلسه گفت:در تهران 500هزار خانوار وجود دارد که به لحاظ اقتصادی برخوردار هستند و با هر سلیقه ای، روح انسانیت در آن ها وجود دارد.همچنین حدود 180 تا 200 هزار خانوار نیز در شهر تهران وجود دارند که به نوعی نیازمند هستند. از این رو هنر ما این است که این ارتباط را بین خانوارهای برخوردار با خانوارهایی که به نوعی نیازمند هستند، برقرار کرده و نیازمندی های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، اخلاقی و رفتاری آن ها را برطرف کنیم.

وی به کاری شهرداری تهران در زمینه آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: هم اکنون مشکل کارتن خواب ها، کودکان کار و... در شهر تهران وجود دارد که شهرداری تهران در کنار دیگر آسیب های اجتماعی به آن ها رسیدگی می کند.

قالیباف به برنامه ریزی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی برای رسیدگی به این موارد اشاره کرد و گفت: در سال جاری به طور ویژه رسیدگی به فقرا را در صدر کار خود قرار داده و در جلسات شورای معاونان و شورای شهرداران نیز بر این موضوع تاکید کرده ایم؛ مخصوصا در ماه مبارک رمضان به صورت ویژه به موضوع رسیدگی به فقرا و نیازمندان با استفاده از ظرفیت های شهر و همچنین انجمن ها و موسسات خیریه توجه خواهیم داشت.

در ادامه این جلسه نیز پیرامون همکاری های شهرداری تهران با کمیته امداد امام خمینی(ره) و تعاملات آینده بحث و تبادل نظر شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری