کد خبر: ۱۰۹۸۶۰
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۱
ولفسبورگ با پیروزی 3-1 مقابل بروسیا دورتموند، قهرمان رقابت های جام حذفی آلمان شد.

به گزارش اعتدال به نقل از ورزش سه، یورگن کلوپ که آخرین حضورش روی نیمکت زردها را تجربه می کرد، امیدوار تیمش در این دیدار به پیروزی برسد و با قهرمانی از دورتموند جدا شود اما در نهایت  این ولفسبورگ بود که به یک پیروزی پرگل رسید و قهرمان جام حذفی شد.


پنج دقیقه از شروع بازی گذشته بود که آوبامیانگ روی توپی که شینجی کاگاوا از سمت راست میدان برایش سانتر کرده بود، از نالدو عبور کرد و از فاصله شش متری دروازه ولفسبورگ را باز کرد.پنج دقیقه بعد مارکو رویس با فرار از تله آفساید موقعیت دیگری برای دورتموند به دست آورد، اما ضربه نه چندان محکمش در دستان دروازه‌بان حریف آرام گرفت. ولفسبورگ از این شروع طوفانی دورتموند شوکه شده بود؛ شاگردان کلوپ حتی در دقیقه 18 هم موقعیت جدی و خطرناکی توسط رویس ایجاد کردند، اما ضربه این بازیکن ناموفق بود و تبدیل به گل دوم دورتموند نشد.


دقیقه 21 در پی خطای سباستین کل روی کالیگیری داور مسابقه یک ضربه آزاد برای ولفسبورگ اعلام کرد. نالدو غیر مستقیم به توپ ضربه زد، لوئیز گوستاوو صاحب توپ شد و گل مساوی را وارد دروازه میچ لانگراک کرد.بعد از این گل آوبامیانگ و میخیتاریان روی دو صحنه تلاش کردند بازهم دورتموند را پیش بیاندازند، اما دقیقه 33 این ولفسبورگ بود که به گل دوم خود رسید. دی بروین پاس مارسل اشملزر را قطع کرد و توپ را از بین پاهای هوملس عبور داد و به گوشه سمت چپ دروازه زد.

فقط پنج دقیقه از این گل گذشته بود که باس دوست با ضربه سر گل سوم را برای ولفسبورگ به ثمر رساند.


نیمه اول با حساب 3 بر 1 به سود سبزهای نیدرزاکسن به پایان رسید.

نیمه دوم با حمله ده بروین و کالیگری آغاز شد، اما توپ از بالای دروازه به بیرون رفت. در سمت مقابل کاگاوا فرصت خطرناکی ایجاد کرد اما ولفسبورگ خوش شانس بود که این توپ به تیر دروازه برخورد کرد و گل نشد. بعد از این موقعیت رویس و هوملس حملات دیگری را ترتیب دادند که به نتیجه نرسید.


ولفسبورگ فقط در دقیقه 64 روی یک ضد حمله خطرناک ظاهر شد و باس دوست با عبور از گوندوگان توپ را به کالیگیوری رساند، میچ لانگراک هم نتوانست کاری از پیش ببرد، توپ می رفت که به گل چهارم سبزها تبدیل شود اما اریک دورم دروازه دورتموند را نجات داد. بعد از این دوباره شاگردان کلوپ در تلاش و تکاپو برای جبران گل خورده بودند اما نه ضربه آزاد اشملزر در دقیقه 86 به نتیجه رسید و نه شوت دقیقه 90 میخیتاریان راهی به درون دروازه ولفسبورگ یافت و به این ترتیب دورتموند این مسابقه را با نتیجه 3 بر 1 واگذار کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری