کد خبر: ۱۰۹۷۸۶
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۲:۳۴
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در جمع امدادگران این نهاد در استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه مددجویان و محرومان بیش از هر کمک و مساعدتی به تکریم احتیاج دارند؛ گفت:مددکاران موظفند در برابر ولی نعمتان خود تواضع، فروتنی و خضوع داشته باشند.

به گزارش کمیته امداد امام خمینی(ره)،سید پرویز فتاح در جمع امدادگران کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه به ستم و جفای تحمیل شده بر این استان در هشت سال جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: تحمیل جنگ نابرابر بر مردم کرمانشاه موجب شده امروزه مسئولیت مدیران و مسئولان در برابر این استان مرزی چندین برابر شود.

فتاح با بیان اینکه فرزندان غیور این مرز و بوم با فرمان امام(ره) برای دفاع از خاک وطن از جان پاک و خون خود گذشتند، تاکید کرد: امروزه کمیته امداد امتداد دهنده مسیر و راه شهداست؛ چرا که امدادگران کمیته امداد نیز همانند شهدا پایبند فرامین امام راحل هستند.

فتاح با یادآوری اینکه راهکارها، اقدامات و ساختارهای رسمی و اداری پاسخگوی رفع مشکلات و احتیاجات محرومان و مددجویان نیست، تصریح کرد: امام خمینی (ره) امام محرومان، مستضعفان و نیازمندان بود به همین دلیل امدادگران و پرسنل کمیته امداد باید با مرام بسیجی و به دور از هرگونه تشریفات و تجملات به محرومان خدمت رسانی کنند.

وی خاطرنشان کرد: مزین شدن کمیته به نام امام خمینی (ره) موجب شده است که وظیفه و مسئولیت امدادگران این نهاد در قبال مردم و محرومان سنگین و چندین برابر شود.

سید پرویز فتاح با بیان اینکه محرومان ولی نعمتان و صاحبان اصلی انقلاب اسلامی هستند که خدمت به آنان نوعی عبادت محسوب می شود،افزود: امدادگران جهت اصلاح فرآیند خدمت رسانی سریع و مطلوب به محرومان باید ابتدا تفکر خود را اصلاح کنند و با این نگرش که مددجویان انسان های بزرگ و محبوب خداوند هستند، به امورات آنان رسیدگی کنند.

فتاح در ادامه سخنان خود با اشاره به وظیفه سنگین مددکاران در قبال مددجویان،ادامه داد:مددکاران باید بسیجی وار باشند؛ چراکه آنان در خط مقدم ارائه خدمت به محرومان هستند، گشاده رویی، اخلاق حسنه و نیکو از نشانه های یک مددکار بسیجی است.

وی با تاکید بر اینکه اخلاق اسلامی باید در رفتار و فعالیت مددکاران متجلی شود،خاطر نشان کرد: مددجویان و محرومان بیش از هر کمک و مساعدتی به تکریم احتیاج دارند؛ از این رو مددکاران موظفند در برابر ولی نعمتان خود تواضع، فروتنی و خضوع داشته باشند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با یادآوری اینکه مولای متقیان امام علی(ع) الگوی و اسوه مددکاران در یاری رساندن به نیازمندان و محرومان است،گفت: همه امدادگرانی که در واحدهای مختلف کمیته امداد فعالیت می کنند باید مددکار نیز باشند.

فتاح در بخشی دیگر از سخنانش اعتماد مردم و خیران را از سرمایه های اصلی کمیته امداد عنوان کرد و ادامه داد: اگر مردم اقدامات کمیته امداد را صادقانه بپندارند و آن را قبول داشته باشند یاری رسان این نهاد جهت کمک به نیازمندان و محرومان خواهند بود.

وی تاکید کرد: کمیته امداد به تبلیغات نیازی ندارد؛ چرا که مردم و خیران را باید با زبان عمل به کار خیر دعوت کرد.

به گفته فتاح ارائه آمارهای دقیق و صادقانه از فعالیت ها و اقدامات کمیته امداد موجب جلب اعتماد مردم و خیران به این نهاد خواهد شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) همچنین در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه ایجاد اشتغال برای مددجویان در راس تمامی فعالیت های کمیته امداد قرار دارد،گفت: خروج مددجویان از چرخه حمایتی کمیته امداد همراه با خوداتکایی، خودکفایی و توانمندی افتخاری برای کمیته امداد محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد به دنبال اجباری کردن بیمه اجتماعی در سطح کشور است، افزود: حوزه مسکن نیز از اصلی ترین حوزه های کاری کمیته امداد به شمار می رود که امسال اعتبار این حوزه درراستای ایجاد منازل مسکونی برای خانواده های نیازمند و مددجو افزایش پیدا کرده است.

فتاح توجه به مسائل فرهنگی را یکی از اصلی ترین فعالیت های کمیته امداد دانست و یادآور شد: مددجویان باید بدانند که خدماتی که کمیته امداد به آنان ارائه می دهد میراث امام (ره) و شهدا به شمار می رود و این همان هدف کمیته امداد از ارائه مشاوره ها، برگزاری کلاس های آموزشی و ارائه خدمات متنوع فرهنگی به خانوارهای مددجو است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری